Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-10-2021, 10:15   #27
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Wydaje mi się że GD dla Wikipedii legionu byłby lepszy. Możemy wtedy wspólnie edytować postacie. Pamiętajcie o tym, że każdy będzie tworzył legionistów i ich koncepcję, ale później zarządzał tym będzie marszałek (MG na pewno pomoże )

Spróbuję zebrać to jakoś do kupy i przedstawić jak mogłoby to wyglądać:

FORUM

1. Komentarze - deklaracje, opisy techniczne misji, wybór osób do odgrywania w scenach obozowych, wybór postaci do misji, uzgodnienia dotyczące ekwipunku czy zasobów, jakie kwatermistrz udostępnia do misji, tłumaczenie zasad, offtopy, opinie na temat misji i narzekanie na MG.

2. Sesje:

a.) Sztab/obóz - stały topic, na całą kampanię: sceny fabularyzowane rozgrywane w obozie, w tym sceny po powrocie z misji, opowieści kronikarza i inne dodatkowe sceny obozowe, np fabularyzowane dumanie nad wyborem misji. (mało mechaniki jak co to rzuty szczęścia, ewentualne mechaniczne rozkminy w komentarzach). Może być rozgrywane równolegle do podjemowania decyzji w komentarzach.

b.) Sesje - na każdą sesję osobny temat, grane na GD i kopiowane sukcesywnie, co 2-3 strony tekstu. Mechanikę na GD tradycyjnie ujmuję w nawiasy kwadratowe [] i oznaczam żółtym tłem, można korzystać z komentarzy do wyjaśnień i dodania szczegółów, czy offtopów.

GoogleDocs

Dodatkowo GD z wiki Legionu wydaje mi się, że tutaj będzie też parę plików:

1. Zegary Legata, Kwatermistrza i Marszałka, zasoby + bohaterowie tła jak alchemicy, miłosierni, szpiedzy itp.

2. Karty postaci legionistów - zarówno podstawowe opisowe, jak i pełne zrobione normalnie do gry.

Pamiętajmy że nie generujemy na start 30 npców... Zejdzie na to pewno parę miesięcy. Na start będzie to 5-tka specjalistów (pełne karty) i 5 żołnierzy (skrótowo, czyli imię, pochodzenie + dwa zdania konceptu) chyba, że ktoś zdecyduje się pierwszą sesję grać rekrutem, to taką postać trzeba będzie dodatkowo w pełni stworzyć. Następne postacie będą tworzone dopiero po wyborze następnej misji (Będzie to zazwyczaj 2 rekrutów pełnych i 3 skrótowo). Myślę że na jedną misję jak nam zejdzie miesiąc czasu to będzie dobre tępo. Więc utworzenie całej 30tki może nam sporo zająć. Stworzenie pełnej postaci trwa góra 5 minut, bo tak naprawdę wszystko opiera się na paru wyborach z niedużych list. Dodatkowo są gotowe szablony, więc można wykorzystać taki i mieć postać gotową niemal od razu.

Wydaje się tego sporo, ale wszystko rozgrywane jest w określonej kolejności, na raz korzystać będziemy albo tylko z forum, albo tylko z GD. Będę wszystko spokojnie tłumaczył. Wbrew pozorom po rozegraniu 2 kolejek okarze się to bardzo wygodne, naturalne i będzie sprawnie działać.

Co do roli legata poczekałbym tutaj na zdanie Mika, bo on jeszcze się nie deklarował, może chciałby poprowadzić legion do boju. Wtedy to rola Marszałka byłaby pod znakiem zapytania... Poza tym możemy jeszcze poczekać z ostateczną decyzją do poniedziałku. Jednak jeśli chcielibyście się wymieniać tą rolą - nie widzę przeszkód, choć nie wiem, czy nie wprowadzi to zamieszania.
 

Ostatnio edytowane przez Fenrir__ : 06-10-2021 o 10:21.
Fenrir__ jest offline