Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-10-2021, 21:41   #743
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ja tam nawet nie chciałam się strzelać, tylko rozegrać w miarę realistycznie scenę spotkania kogoś kompletnie znikąd pośrodku niegościnnej krainy... Do tego butnego i uzbrojonego... Ale skoro tak, to nawet myślę, że bardzo dobrze wyszło. Lepiej teraz, niż później. Nie zamierzam w takim wypadku niczego edytować. O nie. Zdecydowanie nie. Nie gram z takimi ludźmi.
- Okey, czyli nie edytujesz niczego. Szpoko. To czyli wchodzi w grę paragraf o rozpoczęciu walki. Dzięki za szybką deklarkę.



Cytat:
1. Rozegramy to fabularnie. Uznamy, że Moira zareagowała pierwsza i trafiła w głowę moją postać. Będzie myślała, że ją zabiła. Ja sobie odchodzę z sesji. Rozchodzimy się w pokoju. Nie po to władowałam dziesiątki godzin i pół roku gry, by ktoś świeży sobie przyszedł i po 1 poście zabił mi rozwijaną przez tyle czasu BG jakąś pyskującą, wymaxowaną pod walkę postacią (20 ZR i 7 w pistolety, dobry żart). Nawet nie umiem określić, jak bardzo to wbrew fair play jest. To jest totalnie wredne.
- Odpada. Po obu stronach są aktywni BG. Nie zgadzam się tego rozgrywać fabularnie. Poza tym w takim rozwiązaniu Rita ginie. Dydelf zadeklarowała, że zamierza ją zabić. Więc zabija. Nie pierwszym strzałem to kolejnym albo jeszcze kolejnym. Tak to wygląda fabularnie.



Cytat:
2. Idziemy w konflikt. Wtedy:
- Ok, to kulamy walkę.


Cytat:
Po pierwsze proszę mi wyjaśnić, dlaczego Kimberly ucieka gdy jest przewaga 3vs1.
- Pewnie ma swoje powody. A popisałyście tak szybko, że nie zdążyłem dotrzeć do swojej tury aby odpisać za Kimberly. A zamierzałem odpisać coś w stylu:

Cytat:
- Hej, hej, nie tak prędko. Zapytajcie tego głąba czy ją widział z tamtymi mundurowymi. Poza tym ja pisałam się na szabrowanie skarbów z jakiegoś laba. A nie na wojnę z typkami co potrafią narobić takie sito jak tu widać. A ona ma spluwy i może nam się przydać. Zresztą sprawdź jej buty. Nie widzę aby tu były jej ślady.

- Więc Kimberly raczej nie ma motywacji do uczestnictwa w tej strzelaninie. Dlatego się chowa. No ale jak widać akcja Rita - Moira potoczyła się zbyt szybko.




Cytat:
Po drugie, wydaje mi się, że moja postać powinna mieć zdjęty minus za szybki strzał, bo już wcześniej celowała do Moiry. Z kolimatorem potrzebuje do tego tylko 2 segmentów.
- No i te 2-gi segment jest w 1-szym segmencie 1-szej tury. Tak jak wyczekany strzał zaczyna walkę i liczy się go w 1-szym seg 1-szej tury. Nie doliczyłem też modu za szybki strzał tylko za normalny. Normalny strzał z łuku trwa 2 seg.



Cytat:
Tyle na pewno minęło od początku rozmowy (specjalnie wykonałam rzut na wypatrywanie, by zobaczyła ją wcześniej).
- Nie wiem po co robiłaś ten rzut na Wypatrywanie. Nie prosiłem Cię o niego. A jak Moira wyszła i zaczeła rozmowę to siłą rzeczy cała grupka się nawzajem widzi. Więc rzuty na Wypatrywanie są zbędnę. Roxie w poprzedniej turze musiała kulać bo miała szansę na wcześniejsze wypatrzenie Moiry. Bo deklarowała, że przepatruje okolice. A Rita i Kimberly nie bo były zajętę rozmową z Emausem. Dlatego tylko Roxie miała test na wypatrywanie.


Cytat:
Jeśli minęło więcej, to mogłaby nawet dostać bonus do ZR za dłuższe celowanie. Kolejna rzecz: moja postać ma sztuczkę Szybkie strzelanie, która pozwala jej ładować w 1 segment i strzelać w 1 segment.
- Ok, fakt. Nie pamiętałem o tej Sztuczce. Pisałem na szybko po robocie. Z tą Sztuczką to rzeczywiście strzelanie z łuku i jego ładowanie jest w systemie 1-1-1-1...


Cytat:
Ostatnia rzecz: ma łuk na 5 (jeśli będzie konieczne, to wygrzebie Ci to z komentarzy, że tak rozwinęłam). Tyle.
- Ok, fakt. Rita to podniosła na 5. No to ma ums na 5. Już poprawiłem w excel.



Też zadeklaruję pierwszy strzał w głowę.


- Okey to wygląda to tak:


Rita ZRĘ 15 + 5 (łuk)

-8 strzał w głowę
+3 Suwak

razem: 15-8+3=10 + 5



- Test Morale:


- Rita: 12+1; rzut: 2,13,13 > 0 suk = mod 0
- Roxie: 12+3 > 15+3; rzut:
- Moira: 14-6=8+3 > 11+3; rzut:




Tura 1


Seg 1

- Rita 9/9 - strzał z łuku w głowę (1/1)
- Moira 9/9 - sięga po rewolwer (1/1)
- Roxie 9/9 ??
- Kimberly 9/9 - kryje się


Seg 2

- Rita 9/9 - przeładowanie łuku (1/1)
- Moira 9/9 - szybki strzał w głowę
- Roxie 9/9 - ??
- Kimberly - kryje się


Seg 3

- Rita 9/9 - strzał z łuku w głowę (1/1)
- Moira 9/9 - szybki strzał w korpus (1/1)
- Roxie 9/9 - ??
- Kimberly - kryje się



---



- Okey to na razie tak to wygląda. Jak ktoś ma coś do zadeklarowania na tą okazję albo insze pytania o mechę czy co to jest jeszcze okazja.



---

- I prosiłbym o powstrzymanie się od komentarzy na temat osobistych doświadczeń i pokrewnych tematów.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline