Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2021, 12:10   #3
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Zasady pisania postów

Jenny, zasady pisania są zazwyczaj definiowane przez Mistrza Gry, natomiast te wymienione przeze mnie stanowią zbiór tych najczęściej spotykanych. Przystępując do otwartej rekrutacji warto zerknąć każdorazowo na ten punkt, żeby mieć w pamięci jaki system/stylistykę pisania preferuje dany MG. Jedni wolą dialogi pisane normalną czcionką, a przemyślenia kursywą (jak ja), inni dialogi kursywą, a przemyślenia w cudzysłowiu - to bardzo indywidualna kwestia. A funkcje indent i justuj (które również stosujesz) sprawiają, że posty wyglądają w mojej opinii znacznie bardziej estetycznie.

Awatary - ilustracje bohaterów

Awatary to obrazki ilustrujące bohaterów i można je przypisać osobno rożnym postaciom w każdej swojej sesji. Korzystanie z awatarów podnosi klimat sesji i pomaga współgraczom poznać innych bohaterów w sferze ich wyglądu. Awatary umieszcza się w wątku sesyjnym za pomocą specjalnego panelu, o którym porozmawiamy później. Na tę chwilę prosiłbym chętnych, aby poszukali sobie portrety swoich bohaterów, a później za pomocą odpowiedniego programu - nawet zwyczajnego Painta - przycięli ich szerokość na 150 pikseli oraz wagę do 25kB.

Długość trwania sesji

Scenariusz skupia się na rozwiązaniu zagadki pewnej katastrofy, na której pozostałości natrafi załoga frachtowca. Nie planuję wychodzić poza ramy tej podstawowej przygody, ponieważ sesje Aliena RPG cechują się bardzo wysoką śmiertelnością bohaterów. Dlatego raczej nie nalegam na tworzenie zaawansowanej historii BG, choć nie mam nic przeciwko. Gdyby introdukcja zakończyła się pomyślnie, zawsze możemy pomyśleć o jakiejś kontynuacji.

Tworzenie Karty Postaci w Alienie - wstęp

Proces tworzenia postaci nie jest zbyt skomplikowany (mam wręcz wrażenie, że autorzy uznali bardziej złożony proces za niepotrzebny, skoro większość BG i tak zginie zaraz w konfrontacji z ksenomorfami). Wygląda to następująco:

- najpierw gracz wybiera profesję (w przypadku Jenny będzie to Officer, a w przypadku Gondelora Roughneck;

- następnie gracz rozdziela 14 punktów pomiędzy cztery atrybuty opisujące jego postać (Strength, Agility, Wits i Empathy). Atrybuty muszą się mieścić w przedziale 2-4, z jednym wyjątkiem: każda profesja ma jeden atrybut kluczowy i ten jeden może mieć na starcie wartość 5 (będzie to Empathy dla Jenny oraz Strength dla Gondelora);

- następnie gracz rozdziela 10 punktów pomiędzy dwanaście umiejętności. Umiejętności mogą mieć rozpiętość pomiędzy 0 i 5. Podczas procesu tworzenia postaci graczowi wolno podnieść do maksymalnie 3 poziom umiejętności kluczowych dla profesji oraz do poziomu 1 dla pozaprofesjonalnych (listę i opis poszczególnych umiejętności przedstawię w osobnym wpisie);

- gracz wybiera jeden talent (atut/zdolność); opcję wyboru dla naszych graczy opiszę razem z umiejętnościami).

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, piszcie na bieżąco.
 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 13-10-2021 o 12:13.
Ketharian jest offline