Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2021, 17:15   #266
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
„Emporium ziemi … Hmmm co to k.. jest?” – zastanawiał się halfling siadając na kozetce , domyślił się że nie jest to już żaden sklepik z minerałami.

Zachowanie Mistrza Semiramidiusa wystarczająco na to wskazywało. Nie zajęło mu sporo czasu by domyśleć się że miejsce to ze sprzedażą minerałów nie ma za wiele wspólnego, niemniej minerały tu były i teraz trzeba było upewnić się że Tupik dostanie dokładnie ten o który mu chodzi.

- Zanim rozpoczniemy muszę upewnić się że posiada Pan najwyższej jakości minerały. Moja duchowo-fizyczna powłoka może mieć styczność jedynie z najwyższej jakości minerałami, jakem von Goldenzungen – odruchowo pokazał przy tym ewidentnie szlachecki pierścień – Z tych Goldenzungenów... Mam swoje wymagania. Zwłaszcza na kwarc jestem wyjątkowo wrażliwy, moja duchowość nie zniesie tego minerału ze skazą. – zagdadnął mistrza gdy ten tylko podszedł, nie omieszkał przy tym dokładnie przyjrzeć się minerałowi , oraz dla niepoznaki innym. By na koniec poruszyć kwestie ceny za usługę.

Nie wiedział dobrze jaką ale nie zamierzał stwarzać pozorów niezorientowanego. Możliwości były dwie albo usłyszy zbyt wysoką cenę za wygibasy kamieniami nad jego sylwetką i zwyczajnie zrezygnuje , albo tez poświęci nieco grosza i wytrwa do końca całość traktując jako kolejną inwestycję. Nie było za bardzo innego wyjścia musiał zdobyć kwarc i wiedział już, że go nie kupi. Nikt nie odda mu narzędzia pracy chyba że za horrendalne stawki, dlatego też dobrze wykorzystał cały czas będąc wewnątrz by dokładnie przyjrzeć się wszelkim możliwym zabezpieczeniom oraz możliwym wejściom i wyjściom nie pomijając okien czy komina jeśli takie znajdzie. Nie wiedział jeszcze czy czeka go nocny włam czy tez może nadarzy się okazja do bezpośredniego przechwycenia kwarcu z koszyka zanim wyjdzie, to się jeszcze miało okazać…
 
Eliasz jest offline