Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-10-2021, 19:31   #10
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Mostek kombajnu, 15.08.2181, 15:03

Protokoły Matki zakładały jednoczesne wyłączenie kapsuł hypersnu i uruchomienie wszystkich standardowych czujników, dzięki czemu docierając na mostek załoganci mieli od razu dostęp do podstawowych informacji diagnostycznych. Siadając w swoim fotelu Elenor Knight mógł natychmiast rozpocząć przegląd danych systemowych, toteż zadając pierwsze pytania Matce przysunął do siebie dwa półprzezroczyste wyświetlacze umieszczone na ruchomych wysięgnikach, błyskawicznie pochłaniając wzrokiem wyświetlane na nich dane diagnostyczne podsystemów Altamayera.

- Przyczyna reaktywacji trybu hypersnu, kod dwa - na mostku rozległ się elektroniczny głos Matki i słysząc jej komunikat Knight zdusił w ustach przekleństwo. Uderzając palcami w dotykowe ekrany wyświetlaczy przełączył je w tryb analizy danych pobieranych przez czujniki zewnętrzne.

- Sygnał SOS emitowany w pętli przez źródło położone w odległości siedemdziesięciu tysięcy kilometrów i malejącej - informowała dalej swym nieludzkim głosem Matka - Brak reakcji zwrotnej na automatyczne wywołanie radiowe. Korekta pierwotnego kursu na zbieżny ze źródłem. Oczekiwanie na dalsze instrukcje.

Inżynier przywołał na jeden z ekranów kompilację sygnatur zlokalizowanych w pustce kosmosu przez baterię szerokopasmowych spektrometrów i wbił oczy w rezultat filtracji danych.

- Ja pierdolę! - tym razem Knight nie wytrzymał, wyrzucił z siebie przekleństwo nie potrafiąc uwierzyć w to, co zobaczył na ekranie.

Za plecami inżyniera rozległ się szybki tupot butów zdradzających obecność któregoś z towarzyszy podróży. Knight wiedział, że komunikat Matki rozległ się w głośnikach radiowęzła na całym kombajnie i wszyscy stali się w jednej chwili świadomi istoty problemu.

- Sygnał SOS? - zapytał z niedowierzaniem pilot drugiej klasy George O’Brien - Co to jest, to na ekranie? To nie błąd odczytu?

- Powtórzyłem skan - odparł sucho Elenor, nawet na chwilę nie odrywając oczu od ekranów.

- Ja pierdolę - wyrzucił z siebie pilot powtarzając nieświadomie wcześniejsze słowa Knighta.


Moi drodzy, pewne pytania znalazły już swoje odpowiedzi, ale obawiam się, że jednocześnie pojawi się jeszcze więcej pytań. Elenor i George już wiedzą, co znajduje się w odległości siedemdziesięciu tysięcy kilometrów od kombajnu, ale dla podkręcenia klimatu pozwolę sobie jeszcze na chwilę utrzymać tę wiedzę w tajemnicy - mam nadzieję, że mi to wybaczycie

Co ważne, ponieważ komunikat Matki został wyemitowany przez radiowęzeł, więc nie tylko na mostku słychać to było, ale i w spalni!


 
Ketharian jest offline