Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2021, 21:54   #14
Elenorsar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Mostek ExCom/KM-164, 15.08.2181, 15:16

Knight poruszał palcami po ekranie przyglądając się uważniej na zmianę to kapsule, to tenderowi, a to mieszaninie gazów. Starał się skupić myśli na tym co ma przed sobą, lecz widok Chloe, która dalej jako jedyna pozostawała w stroju sennym, nie pozwał mu na to. Widać nie tylko ja nie mogę się skupić na pracy przez naszą kapitan. Pomyślał, widząc jak George ukradkiem spogląda na obcisłe wdzięki Williamson, która stała tuż obok Elenora.


Ciszę przerwał pracownik BionTechu. Knight wysłuchał jego nerwowej wypowiedzi i odpowiedział patrząc dalej w ekran.

- Panie Griffith, Pański pomysł nie jest zły, lecz niestety nasza jednostka nie posiada tak zaawansowanej technologii. Nasz kombajn nie należy do najnowocześniejszych .

- Pani Kapitan - podjął natychmiast - Ze spraw najważniejszych. Przede wszystkim nie wiemy jakie nastawienie i zamiary ma tender, bo nie odpowiada na nasze transmisje. Nie wiemy także tego, czym są te gazy - odwrócił się w fotelu i puknął palcem w ekran wskazując miejsce niezidentyfikowanych oparów.

Odwrócił się w jej kierunku i spojrzał prosto w oczy, a następnie rozejrzałem się po towarzystwie.

- Kapsuła wysyła sygnał SOS. To, czy ktoś tam jest i czy przeżył lub jest ranny tego stwierdzić nie możemy, ale powinniśmy to sprawdzić, wydaje mi się to najbardziej logiczne. Jest ona położona najbliżej nas, a z jej strony nic nam nie grozi, czego nie możemy powiedzieć o tenderze. Jeżeli ktoś przeżył to z pewnością potrzebuje pomocy, a w dodatku będziemy mieli możliwość uzyskania od tej osoby informacji o tym, co się wydarzyło. Jeżeli niestety nikogo tam nie zastaniemy, albo osoba będzie martwa, zawsze możemy odczytać dane z kapsuły, może będą tam cenne informacje, jakieś zapisy rozmów lub coś innego. W dodatku kiedy się zbliżymy możemy podjąć ponowną próbę komunikacji z tenderem, może w tedy nam odpowiedzą, a jeżeli nie, zawsze możemy ich ominąć, aby dotrzeć do tej niezidentyfikowanej masy gazowej i sprawdzić czym ona jest.

Elenor sięgnął po kubek z herbatą i zaczął pić, czym zasygnalizował, że skoczył mówić to co miał zamiar powiedzieć, a swój wzrok ponownie zatrzymał na ChloeChloe i uśmiechnął się do niej, tak aby nikt inny tego nie zauważył.

Knight teraz czeka na opinie i reakcje reszty załogi pomijając herbatkę.

 
Elenorsar jest offline