Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2021, 16:34   #12
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Siedzę i dumam na kolejną przygodą na Halloween. Tym razem planuję osadzić ją w realiach pokemon. Chętnie przygarnę garść inspiracji, nie muszą być w klimacie pokemon. Wstępniak wygląda tak...


Minęło południe i zjedliście posiłek. Wszystko wokół było wyjątkowo spokojne. Snorlax chrapał, pozostałe pokemony wtuliły się w jego bok. Uczucie sytości sprawiło, że sami nie wiecie kiedy usnęliście. Gdzieś z daleka jedynie jakby dobiegał cichy chichot Eternatusa.

Śpicie.

Po jakimś czasie budzicie się. Wokół jest całkiem ciemno i nie słychać żadnych dźwięków. Jest tak cicho, że aż dzwoni wam w uszach. Jest tak cicho, że odzywacie się szeptem z obawy przed zbyt głośnym dźwiękiem.
Przeszukujecie wasze plecaki, by po chwili znaleźć latarki i je włączyć. Wąskimi strumieniami światła wydobywacie z ciemności obce wam pomieszczenie. Znajdujecie się na kamiennej podłodze, tak samo ściany pomieszczenia zrobione są z kamienia.

Jeżeli bohaterowie będą krzyczeć, nikt im nie odpowie. Jedynie echo będzie odbijać się od kamiennych wnętrz sprawiając, że pomieszczenie wypełni się dziwnymi szeptami. Niektóre z nich nie brzmią nawet jak echo, ale raczej tak, jak gdyby ktoś inny szeptał niezrozumiałe słowa.

Jeżeli bohaterowie zaczną się rozglądać dostrzegą że:
  • nie mają pokeballi ani pokemonów,
  • w ścianach są okna, ale zamurowane,
  • na podłodze ułożony jest wzór przypominajacy smoka,
  • w pomieszczeniu jest stół, krzesła, świecznik ze świecami na stole,
  • wszystko pokryte jest grubą warstwą kurzu, zewsząd zwiszają pajęczyny,
  • na stole leży księga spisana tajemniczym językiem,
  • pod sufitem wisi duży żyrandol,
  • co dziwne, nie ma na sobie pajęczyn.

Świeczki na stole można zapalić. Dzięki temu komnata zostanie oświetlona migotliwym płomieniem, a w kątach zatańczą cienie.
Na każdych drzwiach znajduje się wizerunek pokemona, są to Crobat, Lycanroc i Gourgeist.




Wstępniak jest, teraz czas wymyślić, jakie tajemnice kryje komnata, co znajduje się za zamkniętymi drzwiami oraz jak wrócić „do siebie”. Macie ochotę rzucić jakimiś pomysłami, aby mnie zainspirować? Moje dotychczasowe doświadczenie mi mówi, że z waszych pomysłów nie skorzystam, ale dzięki nim łatwiej będzie mi wymyślać coś samemu

A i wy wzajemnie może skorzystacie z tych różnych pomysłów i zorganizujecie coś dla dzieci?
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem