Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2021, 08:00   #104
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Potwór idzie przede mną... eh... będę mógł zmienić deklarację po rozliczeniu jego ataku?

Na ten moment wydaje mi się, że najrozsądniej jest stanąć tuż obok śledzia, tak żeby bestia była dobrze oświetlona i widoczna dla wszystkich.

Co do światła, to dim light nie daje kar do ataku, ale daje kary do Percepcji. Dlatego zrobiłem sobie światło. Biedne, bo biedne... ale jakieś.

Ciemność (heavy obscured) daje disadventage na atak, jeżeli nasze celowanie jest oparte o widzenie (są te umiejętności w stylu blindsight czy inny blindfighting...)

No i Darkvision działa tak jakby ciemność była oświetlona dim light (light obscured). Czyli walczyć można bez problemu, łatwiej za to wpaść w zasadzkę/pułapkę.

Ważny jest zasięg Darkvision bo za nim już nic nie widać (heavy obscured).

Wystarczy raz pograć Warlockiem z Devilsightem i o ciemności człowiek wie wszystko
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline