Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2021, 11:41   #22
Elenorsar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Mostek ExCom/KM-164, 15.08.2181, 15:30

Oczywiście Panie Solberg - odpowiedział niemal natychmiast Knight. Nigdy nie przepadał za osobami, które kazały czekać znacząco długo na swoją odpowiedź. Odbierał to jako próbę pokazania, kto tu jest ważniejszy i właśnie w ten sposób odebrał pracownika BionTechu. Nie miał nic do jego statusu, pozycji i majętności. Te rzeczy go nie obchodziły do momentu, aż ktoś nie próbował udowodnić własnej wyższości, a celowe przedłużanie odpowiedzi właśnie za takie uważał - Procedury są nam znane, a na pewno są one znane Pani Kapitan i jestem przekonany, że postąpi zgodnie z nimi.

Sięgnął po kubek, aby wziąć kolejny łyk herbaty, lecz okazał się już pusty. Odstawił, więc go na miejsce i wyjął z szafki koło ekranu butelkę wody. Wziął łyk, po czym zaczął ponownie.

- Nawiązując do zagrożenia, o którym wspomniał pański kolega, jest ono uzasadnione. Sytuacja, którą widzimy jest dosyć nietypowa. Mógłbym się spodziewać że człowiek będący w kapsule nie będzie w stanie hibernacji, a z mojego doświadczenia życiowego mogę stwierdzić, że to człowiek właśnie może być najbardziej nieprzewidywalnym zwierzęciem. Nie wiadomo czemu tam jest i jak się zachowa, więc uwaga Pana Griffina była jak najbardziej na miejscu.

Gardło szybko mu wysychało kiedy mówił. Sprawiało mu to duży dyskomfort, ponieważ musiał przerywać swoje wypowiedzi, aby je zwilżyć. W przeciwnym razie musiałby co chwile odchrząkiwać, bo inaczej by chrypał, a wydawało mu się, że nie brzmiało to najlepiej. Sięgnął więc ponownie po butelkę wody, aby wziąć mały łyk.

- Pani Kapitan - zwrócił się ku Chloe - przeanalizowałem to o co Pani prosiła i oto moje spostrzeżenia. Jak już wcześniej zauważyłem kapsuła ratunkowa jest to wojskowy model przeznaczony dla pojedynczych osób, specjalistycznego personelu. Przeznaczono na niego bardzo wiele kredytów, więc bardzo prawdopodobne jest, że został wyposażony we wszelkie systemu ochronne, a sama kapsuła jest bardzo wytrzymała. Jeżeli rzeczywiście doszło do jakiegoś wybuchu, testów broni, albo skażenia, wnętrze kapsuły powinno być bezpieczne i całe. Chyba, że osoba, którą wystrzelono kapsułą była czymś zakażona lub miała bezpośredni kontakt z czymś promieniotwórczym lub zaraźliwym zanim weszła do kapsuły. Jednak uważam, że to jedynie spekulacje. Oczywiście w ramach bezpieczeństwa możemy skorzystać z hermetycznych skafandrów, ale może po przechwyceniu jej uda nam się nawiązać kontakt z wnętrzem i będziemy mieli jaśniejszy obraz sytuacji.

Nie odrywał wzroku od Williamson. Rozmawiając z kimś wolał utrzymywać kontakt wzrokowy. Wiedział, że niektórzy mogą czuć się z tym nieswojo, ale jemu łatwiej było skupić się na rozmowie. Wiedział też, że Chloe nie powinna czuć się źle, kiedy on na nią patrzał... chyba.

- Co najdziwniejsze w całej tej sytuacji jest fakt, że wystrzelono tylko jedną kapsułę. - zauważył - Powinno być ich o wiele więcej. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że kapsuła powinna pochodzić z tenderu, ale jaki byłby sens, aby sprawny tender wysyłał jedną kapsułę ratunkową? To są tylko moje przypuszczenia, ale tej chmurze gazów, którą wykryliśmy, zaczynam przypisywać jednak wybuch innego transpondera i to, że kapsuła mogła pochodzić od niego przed wybuchem. Ale ponownie jest to samo pytanie, czemu tylko jedna kapsuła? Taki był cel, czy więcej nie zdążyli? Dużo tutaj jest nieścisłości i niewiadomych.

- Dodatkowy fakt, że tender nie nawiązuje z nami kontaktu też jest niepokojący, ponieważ muszą wiedzieć o naszym istnieniu już od dłuższego czasu. W końcu przez cały lot emitowaliśmy własną sygnaturę, więc muszą nas celowo ignorować lub stało się coś, że nie mogą nam odpowiedzieć. Transponder nie powinien nas zaatakować, ale w obecnej sytuacji musimy brać to pod uwagę. Jeżeli doszło by do tego, to bylibyśmy bezbronni, nasz kombajn nie posiada żadnego uzbrojenia.

- Na koniec mam do poruszenia jedna kwestię. Wody użytkowej nie mamy za wiele. Normalnie powinniśmy obudzić się miesiąc przed lądowaniem i wody miało nam starczyć na około dwa prysznice na osobę. Teraz sytuacja się zmieniła, więc proszę o oszczędne korzystanie z wody, ponieważ nie wiadomo ile czasu będziemy musieli spędzić poza kapsułami. - Knight zwrócił na to uwagę, ze względu na doświadczenia na poprzednim kombajnie - A teraz za pozwoleniem Pani Kapitan, jeżeli nie ma do mnie więcej pytań, udałbym się właśnie pod szybki prysznic. Muszę zmyć z siebie skutki hibernacji i przebrać się w coś wygodniejszegowygodniejszego oraz przygotować niezbędne rzeczy do przejęcia kapsuły bezpieczeństwa - mówiąc to wstał z krzesła i czekał na reakcje Williamson. Inżynier trzymał w ręku mała zapisaną kartkę, której nikt nie powinien zauważyć.

Knight wychodząc chce skrycie przekazać Chloe kartkę, która trzyma w ręku, a później chce pójść pod prysznic, następnie do swojej kajuty, aby ubrać się w swoje codzienne ubrania na kombajnie i przygotować się do przejęcia kapsuły.

 

Ostatnio edytowane przez Elenorsar : 30-10-2021 o 11:43.
Elenorsar jest offline