Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2021, 19:26   #3
Vantablack
 
Vantablack's Avatar
 
Reputacja: 1 Vantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputacjęVantablack ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Jeśli przeniesiesz wulgarne słownictwo tylko do ram sesyjnych, to mogę zagrać. Na razie prośba - wyedytuj wulgaryzm w powyższym poście.
Jaki.
Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Jakie narzucisz te normy formatowania? Chodzi o szerokość i jutstowanie tekstu + format awatara czy coś więcej? Obraz, dźwięk w postach?
Nieuciążliwe, zapewne skończy się na mojej prośbie o akapity i wyróżnianie dialogów boldem. Nad ozdobnikami nie myślałem, ale pozwalam. Awatary skroję wam sam.


Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Jak nie używam discorda to wystarczą Ci rzuty na forumowej kości (mamy wbudowaną kostkę w tematy sesyjne) czy może będziesz je wykonywał bez mojego udziału?
Wtedy bez twojego udziału. Gdzie mogę podejrzeć działanie wbudowanej kości i obsługiwaną przez nie liczbę ścianek?


Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Do kompotu jabłka czy gruszki?
Morfa i kodeina.

Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Jak ostatecznie wygląda tworzenie postaci. Nie dałeś nam konkretów.
1. Losujemy przeszłość postaci, to kim była przed przygodą: farmerem, żebrakiem, czeladnikiem, nowicjuszem przy świątyni, itd. - taki dedekowy background.
2. Rolujecie na 7 atrybutów, wyniki rozdzielacie wg. uznania. Z grubsza te same co w dnd, poza Zmysłami.
3. Rzucacie na dodatkowy ekwipunek (1 rzut).
4. Wybieracie bohaterowi pochodzenie (więcej detali podczas rekrutacji).
5. Nadajecie mu imię i krótką historię, wystarczą mi nawet dwa zdania. Najważniejsze będzie, żebyście wymyślili 2-3 bliskie osoby postaci (rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, pupili).
6. Powtarzacie całość 4 razy.

Nie ma skili, ficzerów, kentripów. Nauczycie się ich w trakcie, metodą prób i błędów, wykazując inicjatywę i próbując przetrwać. Zaczynacie jako zwykli ludzie. Większość testów rozwiążemy testem atrybutu (background pozwoli określić, czy postać może spróbować przejść bardziej wyspecjalizowany check). Easy as that.

Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Ile potrwa takie tworzenie (powiedzmy, że w stosunku do innego systemu - WH choćby)
Nie wiem. Krótko. Wiele rzeczy podpowiedzą kości, bardziej zaawansowane mechaniki celowo odstawiłem. Myślę, że zrobienie 3-4 takich świeżaków zajmie krócej niż jednego bohatera do warha.


Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
do jakiego stopnia szczegółowości doprowadzamy postaci skoro mają ginąć?
Do niewielkiego. Ale nie dlatego, że mają ginąć, tylko dlatego, że najbardziej interesująca część życia jest dopiero przed nimi. Byłoby dobrze, gdybyście mieli pomysł na ich charaktery i aspiracje - jeśli nie w ich metryce, to chociaż we własnych głowach. Głównym powodem, dla którego powinny być ciekawe i różnorodne to wasza własna przyjemność odgrywania. Jak komuś widzi się prowadzić bezwolnego pionka, polecam chińczyka.

Cytat:
Napisał Avitto Zobacz post
Kiedy sesja miałaby się zacząć?
Jak znajdę tu odzew i chętnych na rekrutację. Ten temat to dopiero rozbudowane rozeznanie.
 
__________________
Im więcej piję, tym częściej sikam.
Oscar Wilde
Vantablack jest offline