Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2021, 14:39   #654
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Hm, to Joachim pogadałby z Silnym czy ten mógłby mu pomóc w polowaniu na "Syrenę" albo dać przynajmniej jakiegoś osiłka jako eskortę bo uważa że jego ochroniarz to może być za mało. Mogę coś na docu odpisać.
- No można w doc, można bez, ja się dostosuję

- A co do udziału Silnego: Roll(3d8)+0:8,6,4 > najwcześniej może 4-go dnia tygodnia czyli jutro (02.20).



Cytat:
Ile mniej więcej wyniósłby koszt remontu takiego pustostanu? Joachim ma miesięczny dochód z Rangi 5, a fabularnie to jest stypendium wypłacane przez jego Kolegium, prawda?
- Tak, każdy ma comiesięczną wypłatę należną z Rangi. U Joachima to Ranga 5 czyli 500 PZ. Fabularnie to każdy sobie wymyśla co to jest za rodzaj wypłaty. U Joachima może to być jakaś pensja przysyłana z Kolegium.

- Co do kosztów czy kupna czy remontu kamienicy to podobnie jak to niedawno było u Pirory. Czyli zależy od lokalizacji i stanu. Co do zakupu to bazowy cennik jest jak poniżej:

kamienica felerna (na uboczu lub kiepski stan) = 3 000 PZ
standardowa kamienica = 6 000 PZ
kamienica w centrum (Plac) 12 000 PZ
przeklęta kamienica -25% = 9 000 PZ


- Im tańsza kamienica tym ma gorszy stan i lokalizację. Czyli jest daleko od centrum, od modnych dzielnic, w podejrzanej okolicy cieszącej się kiepską reputacją w jakiej nie wypada się pokazywać dobrym ludziom no i stan jest gorszy. Czyli skracając im taniej by kupić tym więcej trzeba by wywalić kasy na remont no a na lokalizację to już się wiele nie poradzi. W praktyce jak taka standardowa kamienica to 6 000 PZ a byłaby w kiepskim stanie co by była warta realnie 3 000 PZ no to aby ją doprowadzić do standardowego stanu trzeba by włożyć te brakujące 3 000 PZ. Generalnie to samo Pirora przerabiała z kupnem kamienicy więc to podobna historia. Sporo jest jednak zmiennych więc no to tylko ogólnie tak nakreślam jak to wygląda.



Cytat:
A w sumie jest jakiś powód że piszesz imię mojej postaci zawsze inaczej niż ja?
- Inaczej? To chyba coś przegapiłem A jak powinno być?
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline