Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2021, 19:39   #13
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ketharian Zobacz post
James, ja wiem, co to jest! Na 100% wiem, bo poznaję ten fetor! I mam przewalone jako właściciel rezydencji!

Gdzieś w ścianie leży zdechły szop! Trzeba będzie wszędzie zrywać boazerię, żeby znaleźć to chędożone truchło!
I wszystko wyjaśnione. Można iść spać.

...

w sumie...

Wiadomość sesyjna dla Ryana (do wplecenia w jego deklarację)

Cytat:
Ryan:
Wiedza o Naturze
(40%), rzut: 2 - ekstremalny sukces!

Ryan orientuje się (i jest 100% przekonany), że to jest zapach trupa ludzkiego.

Ryan:
Poczytalność
(60%), rzut: 95; Ryan traci 1 punkt poczytalności i teraz ma 59.

Ze skróconego podręcznika (mam i pełny): "Jeśli test Poczytalności nie powiedzie się, Strażnik może tymczasowo przejąć kontrolę nad postacią, ponieważ Badacz daje się ponieść panice; może nieświadomie zaczął krzyczeć albo nacisnął spust broni."

W tym przypadku Ketharian odegraj to jak zareagował Ryan. Przykłady: krzyknął, rzucił się do okien otworzyć je i przewietrzyć, rzucił się do lampy i zapalił ją (zakładając, że ma ze sobą zapałki, może mieć) albo uciekł do swojej sypialni na piętrze.
Mechanika
W Zew Cthulhu są trzy stopnie trudności testu. Zwykły - wartość waszej cechy lub umiejętności, Trudny - połowa tej wartości, Ekstremalny - jedna piąta tej wartości. MG może po fakcie stwierdzić wyższy poziom jeżeli to ma jakieś znaczenie. W przypadku powyższego tekstu o Wiedzę o Naturze miało to znaczenie.

Spójrzcie na powyższy cytat z podręcznika (wyżej). Utrata paru punktów poczytalności to tylko chwilowy szok, gorsze rzeczy dzieją się, gdy na raz utraci się 5 lub więcej. Takie wartości wchodzą jednak w grę przy na serio szokujących sprawach.

Przy okazji, choć nie wiem, czy ten fragment mechaniki będziemy używać to sukces Wiedzy o Naturze sprawia, że na karcie zaznaczamy X przy tej umiejętności. Na końcu sesji będzie możliwość zwiększenia wartości umiejętności, przy których pojawił się X - w Zew Cthulhu w ten sposób rozwijamy postać. Istnieją też odmienne sposoby na przykład, gdy między przygodami upływa rok to postać może iść na jakiś kurs albo dokształcać się we własnym zakresie. Wyjątkiem są tu Majętność i Mity Cthulhu - pierwszy zależy od dóbr materialnych i przychodu postaci, a drugi zdobywa się w czasie przygód (lub jako bezpośrednia ich konsekwencja np zdobycie księgi w czasie przygody i jej bardzo dokładna lektura po niej).




Ps.







ps2. Powyższe wyniki uzyskałem na kościach firmowych Zew Cthulhu i to były pierwsze dwa razy jak ich użyłem, niby procentowa szansa na wypadnięcie każdego wyniku jest taka sama, a jednak dziwnie tak dwie skrajności wyrzucić; poprzednie rzuty były z formuły randbetween w excelu.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 24-11-2021 o 07:54.
Anonim jest offline