Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2021, 22:20   #13
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Reputacja: 1 Arthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aro Zobacz post

Ad meritum, jakie tempo i długość odpisów? Bo umkło mi to, a od tego zależy czy bym startował, czy nie.
Długość odpisów dowolna, ale bez jednolinijkowców, warto jednak zbudować swoją postać, uczynić człowieka z krwi i kości, z całym bagażem zalet, wad i życiowych doświadczeń.

Tempo będzie się różnić w zależności od zadań oraz ilości graczy, którzy pozostaną w grze. Sesja będzie miała charakter hybrydowy - konkurencje rozegramy na google doku i tu przewiduje tempo max. 2 tygodnie na wykonanie konkurencji. Oczekuję, że raz na 48 godzin gracz złoży chociaż krótką deklarację lub wykona rzut.
Czas oczekiwania na kolejne konkurencje rozgrywamy w systemie forumowym - 5 dni na post graczy, 2 dni na post MG, tutaj dok będzie opcjonalny dla tych, którzy chcieliby rozegrać bardziej złożone sceny miedzy postaciami.

***

W kwestii kontrowersji dotyczących tematyki sesji, będzie ona prowadzona w duchu serialu. "Squid Game" to nie jest jednak festiwal przemocy dla przemocy lecz opowieści o kondycji ludzkiego ducha, wartościach, których decydujemy się bronić, lub się ich wyrzekamy. Każdy kto widział serial, wie jakie sceny były najbardziej wzruszające, emocjonalne, dramatyczne i domyśla się jakie wybory czekają ich bohaterów w sesji. Szczerze mówiąc, moim marzeniem jest poprowadzić "Wielki marsz" na podstawie powieści Stephena Kinga, jednej z najlepszych książek o przyjaźni jakie czytałem, ale to niszowy temat, natomiast założenia "Squid Game" są dość podobne i chcę dotknąć tego pierwiastka, który mnie zachwyca w tego typu opowieściach. Będzie to jednak także rasowy thriller z rosnącym suspensem, więc odnajdą się tu myślę i gracze szukający głębszych treści jak i ci pragnący dreszczyku emocji.

Przemoc i nadużycia seksualne w ich dowolnej formie nie są tematem serialu i nie pojawią się także w sesji. Natomiast jeśli gracz zamierza wykorzystywać atrakcyjność swojej postaci do realizowania własnych celów, nawiązywać intymne relacje a nawet odgrywać sceny erotyczne, nie jestem purytaninem, jest to sesja 18+ i dopuszczam taką możliwość. To, że w jednej sesji zareagowałem jak zareagowałem na pewne zachowania wynikało z sytuacji, które stały w sprzeczności z wartościami jakie wyznaję. W moich sesjach pojawiali się npce, którzy okazywali się dewiantami, ale takie zachowania zawsze są przedstawiane jako złe, chore, obrzydliwe, nie ma dla nich żadnego wytłumaczenia i usprawiedliwienia. Sama zaś przemoc fizyczna może mieć wiele kontekstów - strachu o własne życie, zemsty, czy zwyczajnej chciwości. Jeśli gracz zdecyduje się stworzyć postać, która czyni przemoc dla własnej przyjemności, kieruje czystym sadyzmem, świat gry w końcu na to odpowiednio zareaguje. Staram się, żeby moi npce byli ludźmi z krwi i kości, część będzie pewnie współbohaterami tej historii.

Jeśli ktoś ma jeszcze pytania, chętnie na nie odpowiem.
 
Arthur Fleck jest offline