Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2021, 21:22   #28
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Okej, więc tak:

Cytat:
Myślałem, że odpowiedzi i pierwsze spotkanie to 2 różne rzeczy.
To w zasadzie zależy. W każdym Playbooku są w zasadzie 3 rodzaje pytań:

1. Ustalające osobistą historię danej postaci.
2. Ustalające relacje między bohaterami i…
3. … takie, które tworzą wspólnie pierwsze spotkanie (superbohaterską misję) danych BG.

Cytat:
EDYCJA-Pytanko: długo jeszcze będziemy męczyć te komentarze ? Nie lepiej byłoby to odegrać w wątku sesyjnym ? Nudne, moim zdaniem tak ustalać w komentarzach.

Pierwsza złota zasada RPG to dobrze się bawić i zmieniać zasady według potrzeb żeby dobrze się bawić sądzę że byłoby fajniej to odegrać niż ustalać na sucho.
Hm, powiem tak: te zasady nie mają na celu, nie wiem, określić, jaki modyfikator z siły będą mieć finalnie Wasi BG, tylko stworzyć z nich zgraną drużynę, z jakimś już dorobkiem, historią i być może problemami. Powiedziałbym, że jest to bardzo storytellingowe i choćby z tego powodu nie chciałbym tego pomijać.

Co więcej, każdy Playbook przynosi do tej wspólnej historii własne motywy i będzie ona odpowiednio „flavored” w zależności od tego, jakie motywy będą się pojawiały na sesji.

Na pewno nie chciałbym odgrywać tej historii na sesji, kiedy w ruch idą kości, ni da się przewidzieć jak scena się zakończy i to, co moglibyśmy sobie zaplanować nijak by się miało do tego, co się wydarzyło.

Jeśli baaaaaardzo chcecie, to mogę od razu przejść do sesji, ale ogólny koncept tych pytań był taki, by odpowiedzenie na nie zajęło parę chwil rozmowy przy stole i by wywołać burze mózgów. Nieco mnie dziwi, że mamy teraz z tym wielki problem, będąc szczerym…
 
Kaworu jest offline