Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2021, 20:22   #1
Draugdin
Wiedźmin Właściwy
 
Draugdin's Avatar
 
Reputacja: 1 Draugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputacjęDraugdin ma wspaniałą reputację
D&D5 "Powrót Czarnoksiężnika" mini kampania

Tym razem postanowiłem zacząć od przesondowania rynku i stąd ta moja bodajże pierwsza sonda na tym forum.
To co z tymi goblinami?
Nie wiem, czy i co powinienem opowiadać o samej przygodzie. Nie chciałbym zdradzić jakiś istotnych szczegółów, a przez to popsuć komuś zabawę, ale jednak jakoś trzeba zachęcić prawda?
Postaram się więc przybliżyć ją w dużym skrócie. Kłopoty z goblinami to klasyczny, aczkolwiek wcale nieprzewidywalny scenariusz. Jest to jedynie pierwsza część historii znanej jako Powrót Czarnoksiężnika. Wcielamy się w grupę poszukiwaczy przygód, którzy przybywają do wioski Stara Dąbrowa. Jej mieszkańcy mają problemy z grupą goblinów nękających osadę. Jak się okaże, to tylko wstęp do większych kłopotów. W okolicy są bowiem liczne, tajemnicze miejsca, zamieszkiwane przez jeszcze groźniejsze stwory.
Nie sposób napisać czegoś więcej, aby nie zaspojlerować przyszłym graczom, co może się wydarzyć i nie zniszczyć całej rozgrywki. Dlatego tyle musi Wam wystarczyć. Najlepiej więc usiąść do gry i przekonać się samemu, co czai się w Zielonym Borze.

Chciałbym po raz kolejny podejść do tematu poprowadzenia i przede wszystkim ZAKOŃCZENIA chociaż raz sesji od początku do końca na tym forum.

Sprawa jest następująca. W końcu wszedłem w posiadanie całości tej mini kampanii składającej się z trzech przygód. Kampania nazywa się Powrót Czarnoksiężnika i składa się z trzech przygód:
Kłopoty z Goblinami dla postaci na 1 poziomie.
Las Tajemnic dla postaci na 2 poziomie.
Mroczne Posągi dla postaci na 3 poziomie.
Są to naprawdę krótkie - pierwsza zaplanowana na około 5 godzin, druga na 8-12 godzin i trzecia na 8-16. Ważne, że całość jest zaplanowana zarówno dla początkujący graczy jak i początkujących czy mało doświadczonych mistrzów gry.
W temacie postaci dostępne są następujące zestawy rasa/klasa: elf/mag, półelf/bard, półork/mnich, diabelstwo/czarownica, gnom/druid, człowiek/kleryk, drakon/paladyn, drakon/zaklinacz, elf leśny/łowca, człowiek/barbarzyńca, niziołek/łotrzyk, krasnolud/wojownik.

Preferowałbym początkujących graczy lub graczy na tyle “udających” początkujących, aby wybaczać ewentualne potknięcia mało doświadczonemu mistrzowi gry. W końcu chodzi przecież o dobrą zabawę. Wydaje mi się, że najlepiej by również było, aby spróbować jednak wcielić się w jedną z tych dwunastu postaci, które są naprawdę profesjonalnie przygotowane i przejść z nimi te trzy krótkie przygody awansując ostatecznie gdzieś w okolice czwartego poziomu jak zakładam.

Przygoda i cała ta mini kampania jest rozpisana dla klasycznej czteroosobowej drużyny z tym, że spokojnie może być lekko zmodyfikowana na potrzeby drużyny sześcioosobowej.
Także ostatecznie szukałbym od czterech do sześciu graczy. O ile znajdzie się wystarczająca ilość chętnych w ankiecie to postawię rekrutację i myślę, że zaraz po nowym roku moglibyśmy wystartować.

Zapraszam do ankiety!
 
__________________
There can be only One Draugdin!

We're fools to make war on our brothers in arms.
Draugdin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem