Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2021, 11:16   #24
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Posiadłość Ryana, 20 lipca 1920

Posterunkowy Cooper względnie skrupulatnie obejrzał cały dom i poczynił mnóstwo notatek w swoim służbowym zeszycie, ale nie mogłem powstrzymać wrażenia, że moja opowieść o nocnym włamywaczu wzbudziła jego sceptycyzm.

- Musiał się wymknął, kiedy przeszukiwaliśmy inną część domu - zaznaczyłem kolejny raz z rzędu, głosem równie stanowczym jak wówczas gdy nakłaniałem do wypicia gorzkiego lekarstwa krnąbrne dziecko - Słyszałem, że niektórzy przestępcy potrafią podnosić i opuszczać haczyki w oknach za pomocą cieniutkich drucików. Może ten też tak zrobił?

- Te okiennice są bardzo masywne i dopasowane, doktorze - odpowiedział policjant - Nie ma takiej możliwości, aby ktoś tutaj wcisnął drut.

- A ten trupi fetor? - westchnąłem sfrustrowany - Cuchnęło nim tutaj w środku, nie od strony cmentarza! Musieliśmy wywietrzyć bibliotekę, żeby pozbyć się tego smrodu, a gdyby odór dobiegał z cmentarza, po otwarciu okna musiałby się nasilić.

- W nocy chwilami mocno wiało - odparł Cooper wyglądając przez okno - Może akuratnie wiatr poniósł ten fetor w inną stronę? Musi pan przyznać, że to dość wiarygodne wytłumaczenie.

Czułem się jakbym walił głową w ścianę, chociaż przez wzgląd na moją pozycję społeczną starałem się nie okazywać irytacji.

Cooper bynajmniej mi w tym nie pomagał.

- Jest pan pewien, że te książki nie wylądowały na strychu albo w piwnicy? - zapytał cofając się od okna i wodząc wzrokiem po bibliotecznych regałach.

- Jestem absolutnie pewien, że widziałem je wczoraj wieczorem w tym pustym miejscu - westchnąłem ponownie - Niech pan może porozmawia z panem Davisem, nie tylko je jestem świadkiem tego włamania.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest teraz online