Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2021, 10:51   #1
Ayoze
 
Ayoze's Avatar
 
Reputacja: 1 Ayoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputacjęAyoze ma wspaniałą reputację
[Komentarze] Korona Rozkładu


Witam moich drogich Graczy i ewentualnych czytelników!

Tutaj będziemy sobie komentować sesję i ustalać wszystko, co z nią związane. Na początek trochę zasad.

Zasady sesji:
  • piszemy w trzeciej osobie czasu przeszłego,
  • dialogi od myślnika, myśli postaci w cudzysłowie. Bez kursywy, piszemy jak w książkach.
  • można pogrubić imię postaci, do której się zwracacie, ale nie jest to konieczne,
  • mechanika po obu stronach - ja rzucam za npców, wrogów itd, Wy rzucacie za siebie. Dla Waszej i mojej wygody, nie trzeba używać jakichś online'owych kości czy innych takich i podklejać wyników - jesteśmy dorośli i ufam, że obejdzie się bez naginania rzutów z Waszej strony.
  • czas na odpis: 5 dni dla Was, 2 dla mnie.
  • długość postów: "na awatara" to takie minimum, górnej granicy nie określam,
  • staramy się grać na forum, jeśli ktoś będzie chciał dialog z którymś BN-em niech podeśle linka do doca. Dialogi między postaciami rozgrywacie sobie swoimi drogami.
  • posty justujemy i wcinamy (indent), używamy ponadto czcionki Palatino Linotype, by całość schludnie się prezentowała.
  • avatary wrzucę Wam sam do panelu,
  • niezgłoszone nieobecności będą karane najpierw ostrzeżeniem (trzy szanse), a następne wydaleniem z sesji,
  • ekwipunku pilnujecie sami - jeśli komuś zapomni się czegoś tam wpisać, to przymknę oko, ale starajcie się uzupełniać go na bieżąco. Proszę również wrzucić go do panelu sesji, by każdy miał szybki dostęp do swoich rzeczy.
  • awans postaci będzie odbywać się na zasadzie kamieni milowych, czyli w pewnych momentach przygody będziecie proszeni przeze mnie aby awansować bohatera na wyższy poziom. Jeśli dotrzemy do końca przygody, otrzymacie awans na 4 poziom.
  • konflikty na linii gracz-gracz będą karane ostrzeżeniem (nie dotyczy postaci graczy). Za drugim razem gracz, który wszczął konflikt, zostanie wydalony z sesji. Najważniejsza jest dobra atmosfera podczas gry.

Modyfikacje zasad:
  • zasada opcjonalna: flankowanie (DMG str. 251)
  • zasada opcjonalna: strach i groza (DMG str. 266)
  • testy na wiedzę są tajne. MG opisuje co postać uważa na dany temat.

Materiały pomocnicze:To tyle na tę chwilę. Otwierający post do sesji powinien pojawić się dzisiaj pod wieczór.
 
Ayoze jest offline