Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2021, 13:58   #489
Ryo
 
Ryo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ryo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputacjęRyo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ogólnie chciałbym żebyśmy porozmawiali o:
A) zamianie ról, czy się sprawdza w grze w takiej formie
B) sugerowaniu ról
C) karach za złamanie zasad
D) podwójne role czy jednak pojedyncze?
E) mechanice podobnej do Kamieni Nieskończoności
F) czy ktoś planuje kolejną Mafię za jakiś czas?
G) co myślicie o zlocie w przyszłym roku?
EDIT: I) co myślicie o większej liczbie neutrali?
EDIT: J) co myślicie o FM, Fałszywym Miastowym?
A. No więc tak.
B. Można sugerować role, a nawet się przyznawać. Bo jak się tak pomyśli - jeśli nie można przyznawać się do swojej roli, a do innych można, to czy to też nie jest poniekąd sugerowanie czyjejś roli w momencie, jak się złamie tę zasadę i dostanie się za to karę? Chyba że będzie to wiązało się z czerwoną kartką/modkillem za przyznanie się do swojej roli. W początkowych fazach gry, gdy są np dwie-trzy podobne role, to gdy mafioza/SK podepnie się pod jedną z takich ról i do takowej się przyzna - to skąd inni gracze mają to zweryfikować, czy kolega mówi prawdę [i vice versa].
C. To już będzie zależało tak naprawdę od tego, czy MG będzie w stanie wyegzekwować od graczy. Bo delegować do tego celu innego gracza jest trochę... em, lamerskie? No i czy zakładamy, że będzie się łagodniej traktowało nowicjusza czy tak samo jak resztę graczy?
D. Czy podwójne oznacza: [avatar] -> [rola] -> [frakcja] czy coś innego? Czy pojedyncza to była ta teraźniejsza mafia? Bo chyba nie rozumiem tego pytania, wolę się upewnić.
E. Może tak też być, ale nie pogardzę jakąś jeszcze inną mechaniką. Ale i tak wszyscy zginą, albo ktoś zginie pierwszego dnia i tyle sobie pograł.
F. Ja myślałam, że może kiedyś refaktoryzacja i start mafii w klimatach One Punch Man, ale nic nie chcę obiecywać, bo jeszcze nie wypali/nie będę mieć czasu/głowy, poza tym stwierdziłam, że chyba więcej żadnej rekrutacji na LI nie wystawiam, bo się narobię przy rekrutacji, a i tak nikogo nic nie zainteresuje.
Ja osobiście będę na razie przerwy potrzebowała.
G. Nie ma żadnej szansy ode mnie na pojawienie się na żadnym zlocie, więc -> NOPE! -> przechodzę dalej.
I. nie mam nic przeciw, nawet zapodałam tutaj pomysły na ewentualne neutralne role -> http://lastinn.info/939755-post435.html ([Komentarze MAFIA] Kamienie Nieskończoności MCU)
J. Może być, ale ja bym proponowała, że w razie, gdyby Mafia chciała w nocy ubić kolesia, to wtedy ten wyskakuje i drze ryja mówi:
- E-E-E! Chłód! CHŁÓD! To ja, XXX!
A wtedy Mafia na to: Oo, mój Lockjawie! - no i jest oficjalnie w mafii.

Btw. Nikt nikomu nie bronił wcielać się w poza-marvelową postać, no to sobie myślę: "A, wezmę sobie zagram rzepą, bo czego by nie?". Tak było.
 
__________________
Every time you abuse Schroedinger cat thought's experiment, God kills a kitten. And doesn't.

Na emeryturze od grania.

Ostatnio edytowane przez Ryo : 13-12-2021 o 14:06. Powód: stranger things with YT do happen | coś się w linkach popsuło
Ryo jest offline