Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2021, 21:38   #10
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Faraji Haivet - typowy Betazoid ze zdolnościami telepatyczno-empatycznymi. Urodzony i wychowany w rodzinie dyplomatów na Betazed (jego matka jest ambasadorką), co odbiło się na jego charakterze - jest koncyliacyjny i stroni od przemocy, nie lubi i unika konfliktów. Introwertyk, długo zabiera mu otwarcie się na innych, chociaż z czasem zaklimatyzował się w nie-telepatycznym społeczeństwie i szło mu to nieco łatwiej. Mimo to, dalej przejawia typowe dla Betazoidów podejście nie owijania słów w bawełnę (z wyjątkiem spraw profesjonalnych, sparzył się) i ma brzydki zwyczaj chęci niesienia pomocy, nawet gdy tylko wyłapane psionicznie myśli/uczucia są jego jedynym wyznacznikiem, że coś jest nie tak. Idealista, który wierzy w misję Gwiezdnej Floty (na swój sposób). Kontakt z nim urwał się na jakiś czas, bo spotkała go tragedia (jego partner popełnił samobójstwo w skutek PTSD) i dopadły go epizody depresyjne, przez co wydłużyła mu się nieco nauka i staż w Korpusie Medycznym, zawieszone na czas terapii. Od tamtego czasu zradykalizował się w poglądach i... To na tyle na razie. Reszta w sesji.

Profesjonalnie - absolwent ścieżki medyczno-naukowej. Jego specjalizacją jest psychologia i doradztwo/terapia (counselling po albiońsku). Do tego interesuje się ksenobiologią oraz genetyką. Nauki zapewnione mu na Betazedzie również przystosowały go do szeroko pojętej dyplomacji. Typowy doradca okrętowy, chociaż USS Phileas jest jego pierwszym przydziałem w kosmosie, bo Korpus Medyczny miotał nim jedynie po ziemskich placówkach od czasów skończenia Akademii.


Co do powiązań, to Faraji nadaje się na przyjaciela i solidne ramię, o które można się wesprzeć. Chłopak jest wyczulony na ludzką i nieludzką krzywdę oraz problemy, stara się je zawsze rozwiązać czy chociażby pomóc w ich rozwiązywaniu. Też mógł być tzw. "twarzą" naszej gromadki z Akademii? Albo tym, co załagadzał konflikty (Ta'nar & Dash, patrzę na Was).

Dash jako pacjent Farajiego trochę mi nie pasuje do fabularnego zaplecza (bo do końca pełnoprawnym terapeutą nie jest, a przynajmniej Starfleet Medical tak uważa), ale zdecydowanie mogą mieć taką dynamikę, gdzie Faraji stara się mu pomóc rozsupłać tą traumę z poprzedniego przydziału.

Z Save mógłby zdecydowanie być najbliżej, w końcu razem studiowali na tej samej ścieżce. Farajiemu zdecydowanie spodoba mu się jej dbanie o czystość i porządek (wpisałem mu lekkie OCD w karcie ). Mogli kolaborować przy jakichś projektach naukowych? Ksenobiologia/genetyka + botanika to mógłby być zgrabny mariaż.



@Ribaldo - jaką mamy datę gwiezdną? Bo przysiadam powoli do pisania i będzie mi potrzebna.
 

Ostatnio edytowane przez Aro : 13-12-2021 o 21:40.
Aro jest offline