Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2021, 06:08   #499
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Imi Zobacz post

Ale bez względu jakie będą kolejne mafie myślę, że warto jak najwcześniej dać temat, przed rekrutacją, by można było każdy aspekt omówić. Tutaj zabrakło czasu i to się trochę odbiło, bo z pewnością nie wszystko było do przewidzenia i potrzeba było gry, by się przekonać.
Nigdy do końca nie przewidzisz wszystkiego. Zwłaszcza z nową mechaniką, która wymaga testowania. Z Kamienia Nieskończoności było tak, że najpierw omawiałem to z Rewikiem na żywo, potem 2 tygodnie wisiał rekrut, ale prawda jest taka, że większość ludzi z początku czyta wszystko "po łebkach" i dopiero w trakcie gry zaczynają się pytania:P

Myślę, że zwłaszcza kiedy Mafia znacząco odbiega od jakiejś edycji to wymaga ok. 2 gier do testów. Po pierwszej zmienia się to co nie grało i sprawdza to w drugiej. Tak by było idealnie, ale u nas z reguły kolejna edycja to kolejne zmiany. Z nowych mechanik to przetestowana dość dobrze była zamiana ról bo mamy porównanie w dwóch wariantach. Co prawda dalej wzbudza emocje i połowa graczy jej chce, połowa nie, ale jednak.

edit. Nie mam czasu odnieść się do wszystkiego, ale Imi poruszyła ciekawą kwestię tego czy Mafia powinna się znać pierwszego dnia nawet jeśli w grze nie ma zamiany ról? Znowu sprawa dyskusyjna chyba.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 14-12-2021 o 11:12.
traveller jest offline