Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2022, 07:04   #3
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Uwagi i dyskusje są prowadzone głównie na discordzie. Choć często temat wychodzi z komentarza w docu. Jeśli ktoś woli przesyłać uwagi mailem czy na innym komunikatorze - nie widzę przeszkód.

Grupa testerów nie jest duża. Każdy spokojnie się odnajdzie. Ja sam staram się być otwarty na krytykę i szukać dziur, które przeszkadzają innym. Nie uważam że moje pomysły są najlepsze i zdaje sobie sprawę, ze zawsze jest pole do poprawy. Czasem decyduje opinia większości, czasem wystarczy mnie przekonać do jakiejś zmiany... System ewoluuje.

Zajmujemy się na ogół jednym, góra dwoma tematami naraz. Obecnie np. testowana jest gra zaawansowanymi postaciami oraz sesje detektywistyczne.

Rozszerzone i poprawione zasady sieci powstawały dłuższą chwilę i chciałabym ją scalić z resztą zasad, ale najpierw trzeba to dobrze sprawdzić, dlatego szukam nowej ekipy.

Materiałów dodatkowych produkuję dużo: opowiadania w świecie gry, alternatywne zasady, rozszerzenia więc jeśli ktoś się zainteresuje to będzie miał co robić

Oczywiście każdy tester angażuje się w miarę możliwości. Pamiętajmy że to głównie zabawa i całe to "Testowanie" to w sumie uprawianie naszego ulubionego Hobby - czyli granie w RPG!

Zapraszam więc każdego, który chce się spiąć z dekiem i ruszyć w odmęty wirtualnej rzeczywistości.

Może napisze jeszcze, jak wygląda sieć:

Wirtualna rzeczywistość opiera się na świadomości - kognicji. Stała część środowiska wirtualnego przechowywana jest na serwerze, ale jest również część płynna tworzona poprzez interfejs kognitywny w umyśle odbiorcy. Pozwala to na stworzenie idealnie dopasowanego interfejsu obejmującego wszystkie zmysły. Stała część to tzw. Paradygmat, zaś ta pozostała "wolna" przestrzeń nazywa się paradoksem. Dzięki temu każdy po części sam tworzy wirtualną rzeczywistość. Hakerzy korzystając z deków mogę rozszerzać efekt paradoksu do niewyobrażalnych rozmiarów łamiąc zasady paradygmatu. Stają się anomalią w systemie, jednocześnie mają wszystkie uprawnienia i nie mają żadnych. Oczywiście wprowadzono szereg zabezpieczeń, jak m.in:
Bariery - nakładające na użytkowników ograniczenia w wykorzystywaniu paradoksu.
Boty - programy które tropią anomalie w systemie.
Upiory - swego rodzaju administratorów, którzy kontrolują boty i utrzymują porządek.

To tylko bardzo ogólny opis, bo mamy jeszcze domeny, poltergeisty, kanibali, upadłych, odźwiernych, i dużo innego dobra...

Mechanika jest mocno fabularna, spora część reakcji świata zależy od graczy. Dodatkowo gracze sami mogą dołączyć się do opisu węzłów i dopóki nie łamią w opisach paradygmatu, MG musi przyjąć ich wersję, w końcu część wirtualnego świata pochodzi z im umysłów. Oczywiście można też grać bardziej tradycyjnie opierając się głównie na MG

Jak wygląda to w praktyce:

Wyłonił się w węźle, jego dek natychmiast dostosował jego ikonę do paradygmatu. Stał teraz w holu dużego budynku odziany w czarny garnitur, białą koszulę i wąski czarny krawat. Poprawił poły marynarki i sięgnął do kieszeni, gdzie znikąd zmaterializowały się czarne okulary. Ruszył w kierunku recepcji, ponętna recepcjonistka uśmiechnęła się szeroko i zapytała:
- W czym mogę służyć? - W odpowiedzi duch uśmiechnął się szeroko i machnął jej przed oczami ręką zupełnie jak Jedi na starym filmie i powiedział niskim głosem:
- Wpuszczę cię ze stosownymi uprawnieniami szacowny duchu… - Recepcjonistka zamarła na moment, po czym odpowiedziała, swoim miłym ciepłym głosem.
- Wpuszczę cię ze stosownymi uprawnieniami szacowny duchu…
Bramka otwarła się, świecąc na zielono, a duch wkroczył do węzła.
Wywołał ekran połączenia ze swoją ekipą.
- Jestem w środku. Dajcie mi parę minut i będę miał tutaj kontrolę nad wszystkim… - Zaśmiał się cicho, a marynarka przeobraziła się w długi brązowy płaszcz Jedi z kapturem...
 
Fenrir__ jest offline