Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2022, 08:02   #89
Muagor
 
Muagor's Avatar
 
Reputacja: 1 Muagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputacjęMuagor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kanna Zobacz post
Generalnie masz rację, ale od razu widać, że nie jesteś Trekkie Ja w sumie też nie, ale kiedyś mnie kręciły te klimaty.

Jest parę odcinków o paralelnym, odwróconym świecie zwanym Mirror Universe . Tam karą za większość przewinień jest komora bólu (? chyba tak się to nazywało, w każdym razie coś do tortur) lub właśnie śluza
Nie napisałem, że Star Trek to utopia tylko, że Federacja to utopia. To o czym mówisz z równoległego wszechświata, to nie Federacja tylko Imperium Terrańskie, a ono jest bardziej wzorowane na nazistowskim supermocarstwie kosmicznym... komory bólu, wyższość rasy ludzkiej nad innymi, niektóre inne rasy są wręcz hodowane jako przysmaki... można by tak długo wymieniać. Ale nie musimy uciekać się do przekraczania granic wszechświata. Wystarczy, że spojrzysz na inne siły w kwadrancie poza Federacją i tam już nie ma tego utopijnego klimatu. Metody pracy służb Romulańskich i Cardassiańskich mogą być przykładem.
 
Muagor jest offline