Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2022, 18:09   #106
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Akio postanowił odpowiedzieć na pytanie Ala.

- Widzisz, w moim kraju wierzymy, że miecz nie jest tylko czymś, czym można zabić. To wielka odpowiedzialność, noszenie go. Osoba, która jej doświadczyła, powinna służyć swojemu panu, ale i innym ludziom. I oczywiście, takiej odpowiedzialności nie powinno się oczekiwać od jakiś... krwawych barbarzyńców. Dlatego my, samurajowie - taki rodzaj wojownika - wyjaśnił szybko - uczymy się całe nasze życie, aby poprzez edukację dowieść, iż jesteśmy godni noszenia miecza. I oczywiście, poza naukami przyrodniczymi, historią, literaturą i filozofią uczymy się także medycyny. Kiedy walczysz w polu, musisz umieć opatrzyć rany swoje i swoich przyjaciół, prawda? Osobiście bardzo się cieszę, że miałem okazję zdobyć tyle wiedzy w życiu. To sprawia, że jestem w stanie lepiej pomagać tym wokół mnie, którzy nie mieli takiej możliwości lub po prostu są słabsi albo potrzebujący. Jak Tobie, gdy teraz zostałeś ranny. Prawda, że w takiej sytuacji wszyscy wokół wygrywamy? - spytał ciepłym tonem głosu.
 
Kaworu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem