Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2022, 08:25   #19
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Opis mechaniki magy i sfer jest w V20 absolutnie fatalny
W przeciwieństwie do Johna ja jestem wielkim zwolennikiem M20. Był to pierwszy Mag jakiego poznałem, a podręcznik M20 How do you do that? jest najlepszym opisem działania rot i sfer jaki chyba kiedykolwiek powstał do Maga.

To poniekąd potwierdza zarzut JW, bo nie musiałbym sięgać po dodatkowy podręcznik, gdyby w podstawowej wersji było to lepiej zrobione...

W każdym razie jestem też leniwy, a nie da się ukryć, że kolejne edycje dążą stopniowo do ułatwieni rozwiązań mechanicznych. Przyznam, że czekam z utęsknieniem na 5 edycję Maga, bo ciekawość mnie zżera jak jeszcze można spłycić mechanikę.

Wracając do Technokracji i podręcznika to rzeczy, które wnosi nowe w stosunku do Revised to przede wszystkim dostosowanie pewnych realiów do współczesności. Edycja z 2000 roku ma jednak już kilka lat. Życie zwykłych ludzi się zmieniło. Mamy Facebooka, YouTube, Internet, elektryczne samochody, płatności bezgotówkowe, każdy ma telefon komórkowy. Kwestie, które nie były przewidywane w Revised, a mające dla Technokracji ogromne znaczenie.

Na pewno warto się z nim zapoznać myśląc o byciu Narratorem. Daje ogromny arsenał nowych przedmiotów, procedur czy przeciwników których można wcisnąć do sesji Maga.

Daje też pomysły jak prowadzić młodych Technokratów, którzy mają jedynie podstawową wiedzę o swojej organizacji.

Jest tam też kilka pomysłów na wygląd świata pod kontrolą Technokrcji. Przy okazji czytania tego podręcznika dowiedziałem się np. co to jest Solar Punk.

Jeżeli nie planujesz prowadzić sesji Maga/Technokracji to M20 Technocracy Reloded nie wniesie dla Ciebie kompletnie nic, poza ładnymi grafikami.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem