Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2022, 14:04   #19
Nostromo
 
Nostromo's Avatar
 
Reputacja: 1 Nostromo nie jest za bardzo znany
W przeciwieństwie do towarzyszy nie był zainteresowany łupieniem ciał goblinów. Zbyt gardził tym przeciwnikiem i ich rzemiosłem by tykać się ich rzeczy. A znał gobliny jak zły szeląg.
Lata uganiania się za goblinami przyniosły efekt w postaci znajomości goblińskiego. Parę słów poznał też od tatusia dzięki czemu teraz mógł się popisać wiedzą. Informacje wyciągnięte od goblina sprawiły, że Cade aż otworzył usta ze zdumienia.

-Zdrada albo rażąca niekompetencja! Jakie to szczęście, że jestem byłym członkiem straży i nie muszę się za to wstydzić. Trzeba będzie porozmawiać z szeryfem. Niech się wytłumaczy za swoich ludzi.

Rozmyślając nad pytaniami i możliwymi odpowiedziami ruszył za innymi przeczesywać miasto w poszukiwaniu goblinów do zabicia. W większości przypadków obywatele miasta sami dawali sobie radę z wyrzynaniem najeźdźców, ale było też tak jak w przypadku szlachcica osaczonego przez piątkę zielonoskórych, gdzie bez pomocy bohaterów ani rusz. Tutaj szło mu już znacznie lepiej. Doskoczył do pierwszego z brzegu goblina i dwoma pchnięciami, rapiera z prawej ręki i sztyletu z lewej posłał wroga w objęcia ich plugawego boga. Nie bez znaczenia była magiczna pieśń Sherwynn dodająca mu animuszu. To samo powtórzył na ostatnim goblinie.


-Giń goblinie!- wykrzyknął dziurawiąc ostatniego pozostałego przy życiu wroga- To lubię, szybka robótka, dzięki Shewrynn za wsparcie-powiedział salutując jej rapierem-Co teraz robimy? Ja chciałbym zadać szeryfowi kilka pytań. Idziemy go poszukać?
 
Nostromo jest offline