Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2022, 21:14   #103
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Bran, Oberik
Rok 1489 Rachuby Dolin, Młot - dzień 13, trzynaste dzwony, świątynia;
-49 °F, wiatr, bez opadów, pochmurnie;
To co zadziało się w świątyni po słowach Oberika "szukamy kapłanki Lathandera" było szaleńczym teatrem niepowstrzymanego śmiechu magistra Turena oraz niepohamowanej wściekłości kapłanki Mishann. Wymagało też nie lada zręczności i szybkości od całej trójki - Brana, profesora oraz uroczo nieświadomego winowajcy wywinięcie się boskiemu gniewu, którego uosobieniem była ta niewielka kobieta oraz jej sprawiedliwi posłańcy w postaci lecących w ich stronę przedmiotów.

Drzwi świątyni zatrzasnęły się, a magister właśnie uspokajał się, by ponownie wybuchnąć śmiechem i ponownie się uspokoić.
- Wyborne, mości Oberiku! Nie martwcie się, przejdzie jej, a ja dopilnuję by zajęła się waszą sprawą. Jak będzie trzeba zapłacę, ile trzeba. W zamian obiecajcie mi tylko, że zajrzycie do Macreadusa, jak będziecie ponownie wybierać się do Termalaine, albo nawet do Samotnej Kniei. - profesor złapał za krzaczasty wąs koloru białego i poprawił jego ułożenie - Przyznam wam, że pokłóciliśmy się. Macreadus twierdził, że należy użyć dwa pierścienie, a ja upierałem się i wciąż tak twierdzę, że trzy zawsze jest lepsze od dwóch... - gnom odpłynął w zawiłe dywagacje oraz wytłumaczenia teoretycznych rozwiązań dla równowagi pól.

Wreszcie udało się zmienić temat na problem związany z duchem. Człowiek i krasnolud objaśnili gnomowi o co i dla kogo dokładnie proszą. Profesor, co ciekawe nawet tego wysłuchał.
- Nie musicie już sobie zaprzątać tym głowy. Mishann jest porywcza w sprawach wiary, ale ma piękną duszę. Z radością wam pomoże. Poinformujcie proszę tylko ową Topaz, co by zjawiła się w świątyni przed podróżą.

Po jeszcze krótkiej rozmowie zapytał ich o dalsze plany. Być może chcąc oszacować kiedy zjawią się w pobliżu Samotnej Kniei, a może zwyczajnie dla podtrzymania rozmowy.
 
Rewik jest offline