Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2022, 19:44   #9
Lua Nova
 
Lua Nova's Avatar
 
Reputacja: 1 Lua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputacjęLua Nova ma wspaniałą reputację

Lenkster, wynajmowany przez Melissę dom

Medyczka nawet nie ukrywała zaskoczenia niespodziewaną wizytą. Wysłuchała uważnie relacji śledczego, choć im dłużej mówił, tym ona bardziej marszczyła brwi na dość niecodzienną prośbę. W końcu uniosła dłoń, przerywając monolog mężczyzny.
- Panie Nacht, to o co mnie pan prosi należałoby zlecić raczej patomorfologowi, ja mam inną specjalizację, ale rozumiem, że nie ma pan w tej chwili zbyt wielu opcji. Cóż, skoro i tak wybieram się do Bastionu, jak sam pan już zauważył, mogłabym zbadać wyłożoną mi przez pana sprawę. Nie spodziewałabym się jednak zbyt wiele. Pół roku to bardzo dużo czasu, jeżeli ciała pochowano, to uległy już dawno rozkładowi. Jedyne co mogłabym stwierdzić, to to, czy przyczyną śmierci nie były jakieś poważne uszkodzenia ciała, badając szkielet. Jeżeli natomiast spalono zwłoki, to cóż, nic nie będę w stanie zrobić. - Kobieta uniosła twarz i spojrzała w oczy swojemu rozmówcy. - Mogę jedynie obiecać, że zrobię co w mojej mocy, żeby się dowiedzieć, co się z nimi stało. Będę jednak potrzebowała pozwolenia na ekshumację zwłok. Nie zamierzam brać udziału w niczym niezgodnym z prawem. Za kilka dni wyruszamy, proszę dostarczyć mi niezbędne dokumenty do tego czasu. Byłoby bardzo pomocne, jeżeli zdradziłby mi pan więcej szczegółów tej sprawy. A teraz pan wybaczy, ale pacjenci na mnie czekają. - Mówiąc to, wskazała gościowi drzwi, uprzejmym gestem, dając do zrozumienia, że wizyta jest zakończona.

***

Podzamcze, karczma “Pod skocznym zającem”

Panna Blitz dotarła do karczmy ostatnia. Wizyta ostatniego pacjenta się nieco przedłużyła. Zdążyła jednak we właściwej chwili, by usłyszeć wieści o znalezisku Olgi. Wieści o goblinach bardzo Melissę zaniepokoiły. Już wcześniej dochodziły do niej plotki. I mimo, że nie była wojowniczką, a lekarką, postanowiła się tą sprawę zaangażować.
- Ja również chciałabym bliżej się przyjrzeć tej sprawie, jeśli dojdzie do starcia, to moje umiejętności mogą się przydać, a nawet uratować komuś życie. Zabiorę ze sobą moich ludzi, wesprą nas w walce, jeżeli zajdzie taka potrzeba, to dobrzy wojownicy i ludzie godni zaufania. - Zwróciła się do siedzącej najbliżej niej, Petry.
 
__________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...
Lua Nova jest offline