Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2022, 21:01   #36
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Drogi MG, poproszę dla Grety o test Spostrzegawczości z premią za Czuły słuch oraz ewentualnie o skorzystanie z Szóstego zmysłu, jeśli okoliczności to uwzględniają. Jeśli Greta niczego nie usłyszy, cofnie się do krawędzi światła wpadającego do pieczary i przywoła resztę do środka. Jeśli cokolwiek usłyszy, będę chciał zareagować osobnym wpisem.

Jeżeli nic się nie stanie, korzystając ze światła latarni łowczyni użyje Przeszukiwania i Tropienia, aby zlokalizować ślady pozostawione przez gobliny.
- To właściwie sam możesz sobie pokulać. Wklej gdzieś w post albo komenty 3k100. I zobaczymy co z tego wyjdzie



Cytat:
I dodatkowe pytanie techniczne - jako MG wykonujesz wszystkie testy samodzielnie czy pozwalasz też rzucać graczom? Ja nie miałbym nic przeciwko rzucaniu pod swoimi postami za pomocą Kostnicy, ale jeśli łamie to przyjętą konwencję sesji, to oczywiście bezwzględnie się dostosuję
- A to zależy jak leży Jak jest czas, początek tury, środek, albo Gracz jest dostępny/aktywny no i chodzi o względnie pojedynczy rzut lub 2-3 na raz jw. to raczej pozwalam rzucać Graczom. Natomiast gdy już jest koniec tury, albo jest ryzyko bo Gracz jest aktywny rzadko, albo mam presję czasu, albo sytuacja jest na tyle skomplikowana na tyle, że potrzeba wielu rzutów, np. podczas walki, to zwykle sam to kulam u siebie.

- W przypadku walk to zwykle robię u siebie i po swojemu i raczej nie pokazuję tych rzutów. Z czystej praktyki. Sam rzut niewiele mówi ocb i zwykle trzeba go chociaż krótko, ręcznie opisać. Taka np. walka wręcz no to rzut na WS, potem OP, potem dmg i to daje kilka rzutów dla jednego uczestnika walki w jednej turze. Jak dajmy na to jest po półtuzina uczestnikó po każdej ze stron robi sie z tego lącznie po kilkanaście lub więcej rzutów na jedną turę. Rzadko walka się kończy na jednej turze. A każdy rzut trzeba by ręcznie opisać. Co zajęłoby zbyt wiele czasu. Dlatego zazwyczaj kulam u siebie i mówię co wyszło. Pojedyncze rzuty np. na morale czy strach jak trzeba to wklejam bo to pojedynczy rzut dla wszystkich to mogę się pokusić. I zwykle tylko mówię jak komu poszedł dany etap walki jako fabularny opis i aktualizację HP-ków.

- Raczej też nie wklejam i nie proszę o rzuty w stylu blefu, kłamstwa, pułapki, zasadzki itd. Gdzie np. po samym wyniku rzutu byłoby widać czy BN kłamie czy nie, czy w korytarzu jest pułapka czy nie itd. Powiedzmy, że pomagam tak odgrywać Graczom stan wiedzy ich postaci
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline