Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2022, 14:47   #3
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Chętnie zobaczyłbym przygodę osadzoną w realiach słowiańskich lat 700-800.
Lokalna społeczność (pole) postanawia, iż wiedzie im się tak dobrze, że mogą założyć nową osadę. Ludzi jest więcej i można sobie pozwolić, by pięciu młodych mężczyzn ruszyło założyć podwaliny nowego sioła. Trzeba wykarczować teren do obsiania, zbudować schronienia... akurat roboty na cały sezon. Grupa ta wyruszy i powinna być samowystarczalna - nie ma bowiem dróg, którymi można sobie wędrować tam i nazad wedele woli, poza tym póki jest słońce, jest robota.

I taka odcięta od innych grupa zabiera się do swego zadania. Co jednak na nich czeka, jakie leśne duchy czy inne potwory, groźne dzikie zwierzęta, dziwne znaki na niebie i ziemi, morowe powietrze?

Tak mi się widzi, że to byłaby sesja survival/horror w klimatach słowiańskich. Nie jest to mój gatunek, bo inaczej pokusiłbym się nawet o poprowadzenie (interesują mnie takie klimaty). Gdyby ktoś jednak poprowadził, to rozważyłbym uczestnictwo. Albo mogę pomóc w tworzeniu gry od strony słowiańskiej, gdyby była taka potrzeba.

Lata 700-800 nie są (z tego co wiem) zbyt dobrze zbadane, więc jest pole do popisu, ludzie na naszych terenach używali głównie kamiennych narzędzi i broni, zbyt wiele roślin jeszcze nie uprawiano, korzystano z darów lasu. Wszystko to sprawia, że nie trzeba zbytnio głowić się wyposażeniem i generalnie można skupić na graniu, a nie na mechanice.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 08-04-2022 o 17:23.
Gladin jest offline