Wątek: Ulubiony serial
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2022, 12:05   #164
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Może ten serial nie należy jeszcze do mojej kategorii ulubiony, choć ma na to duże szanse, ale na pewno jest wart polecenia.




Severance, bo o nim mowa jest piękny wizualnie, przemyślany, intrygujący, kafkowski, lynchowski, Kultowy (jako nawiązanie do rpga o tym tytule, a nie statusu kulturowego) pełen tajemnic, zagadek i naprawdę fajnie podanych dylematów moralnych i filozoficznych. Bardzo dobre aktorstwo, świetnie zbudowane przemyślane postacie, które rozwijają się i ukazują nam coraz to nowe swoje tajemnice z odcinka na odcinek. Do tego umiejętnie użyty suspens, który jest tak ważny przy tworzeniu seriali.

Jak dla mnie perełka. Polecam z czystym serce, każdemu kto lubi nutkę mroku, tajemnice i egzystencjalne rozkminy.

Mam tylko nadzieję, że twórcy nie dadzą ciała przy tworzeniu drugiego sezonu, jak to miało miejsce choćby w przypadku Westworlda, którego pierwszy sezon był genialny, a potem było tylko ostry zjazd w dół, kończący się totalną kpiną i porażką.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem