Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2022, 14:27   #100
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Opis rzeczywiście kreuje chaotyczną sytuację, na dodatek zgodnie z obawami Grety grupa już zaczyna się rozpadać w niekontrolowanym pościgu. Zakładam, że łowczyni nie jest w stanie w tej ciżbie efektywnie korzystać z łuku, więc chyba pozostanę przy toporku. Ile jest tych wilków? Jeden walczy z psem frontalnie, drugi z flanki, ale bierze się za niego Olga. Czy Greta ma możliwość dobrania się do kolejnego stwora?
- No ale w ostatniej turze deklarowałeś wymianę łuku na toporek. Więc obecnie Greta ma w ręku toporek. Jakby chciała znów zmienić na łuk to może. Ale to zajmie jej 1 Turę (ogólnie wymiana przedmiotu/broni i inne takie w miarę proste czynności to 1 Tura). Mogłaby wbiec do tej drugiej jaskini, odsunąć przejście i wtedy wymienić broń. Ale to T 06 na ruch, T 07 na zmianę broni i mogłaby strzelać od T 08. Raczej problematyczne byłoby strzelanie ze środkowego korytarza. Albo by zastopowała ruch osób które są za nią aby nie zasłaniały jej widoku albo ona by ich przepuściła ale nie mogła strzelać bo właśnie albo ją mijają albo zasłaniają widok.


- Co do strzelania w wilki to byłoby o tyle trudne, że dla strzelców najpierw są plecy ich walczących kolegów i koleżanek a potem dopiero walczące z nimi wilki. Z modyfikatorów to by było US +20 (bliski zasięg); -20 (cel w ruchu); -20 (mały cel > tutaj chodzi o to, że podczas walki spoza pleców kolegów nie widać całej, skaczęcej sylwetki wilka).

- Także takie by pewnie były warunki dla strzelców którzy by próbowali strzelać ze środkowego korytarza albo gdzieś z początków tej drugiej jaskini z zagrodami blisko wylotu tego korytarza. Efektywność takiego ostrzału niech każdy oceni sobie sam. Moim zdaniem trudne chociaż do zrobienia.


- Pamiętajcie jednak, że jeśli ktoś nie zalepi lewej flanki Bruna, jest możliwość, że wilki wbiegną dalej, mogą zaatakować kogokolwiek.


- Fabularnie to na koniec mojego posta jest moment gdy Bruno a potem Olga wbiegli do jaskini po tym jak pies rozszarpał goblina w korytarzu a z zagrody wybiegło kilka wilków. Nie sądzę aby w tym momencie ktoś miał warunki aby odruchowo je policzyć co do sztuki. A na oko to jest ich kilka (ok pół tuzina). Na początek T 06 to Bruno i Olga są w pojedynkach z wilkami.


- Co do walki bezpośredniej z wilkami to tak, na lewej flance Bruna jest wolne miejsce dla kogoś kto jest gotów do bezpośredniego starcia (WW). Osoby będące w śrdokowym korytarzu są na tyle blisko, że mogą to zrobić. Przypuszczam, że Davadrel też, zwłaszcza gdyby T 05 co ma w zapasie zużyła na dołączenie do osób w środkowym korytarzu.


---

Edyta 04.24 > dopisek na post Connora


Cytat:
Niestety żaden s tych dwóch linków w poście MG mi się nie wyświetla i nie wiem czy to błąd ogólny czy tylko u mnie.
Zapytam jeszcze tak tylko nieśmiało. Czy jest jakakolwiek szansa na odrobinę choćby bardziej "obrazową" mapkę sytuacyjną do sesji. Chociażby przy pomocy Roll20 czy coś?
- Oki, faktycznie nie wyświetlało tych linków. Ale już wkleiłem nowe. Sprawdźcie teraz. A jbc to wrzuciłem je też w pierwszy post komentów. Dajcie znać czy teraz działają czy nie.


- A co do programów mapujących to przyznam się do zerowego doświadczenia w tej materii. Ten excel to taki pod ręką i dla wizualizacji jest dla mnie prosty do opracowania takiego szkicu.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 24-04-2022 o 14:35. Powód: Dopisek na post Connora.
Pipboy79 jest offline