Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2022, 16:33   #19
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Tak naprawdę, to forma/wykonanie dla mnie jest z grubsza obojętna/e. Chodzi mi tylko o to, by nie gadać do ściany, nie urywać/pomijać pomniejszych wątków, ale też starać się nie stopować akcji przez jakieś detale/miniprzerywniki. Ogólnie mieć większy wpływ na akcję i jej dynamikę oraz świat przedstawiony. Z mojego doświadczenia z innymi sesjami wynika, że zbiorcze odpisy często zaniedbywują/skipują mikrodecyzje, co w jakiś sposób ogranicza możliwość ekspresji. A przecież to responsywność świata w sporym stopniu definiuje istnienie i fakt życia postaci. Ignorowany BG o ograniczonym wpływie na rzeczywistość, jest prawie jak manekin, lub jakiś duch. Zresztą, czasami mikrodecyzje mają przełożenie na makrodecyzje, więc nie wypada ich bagatelizować. W końcu RPG, a nie film/książka, dlatego nie widzę sensu, by MG skupiał się wyłącznie na najważniejszych rzeczach i pchał BG przez wyznaczone checkpointy, byle zaliczyć scenariusz.
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline