Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2004, 01:03   #1
Fistus
 
Reputacja: 1 Fistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłość
Chcę być zły...

Wiele mówi się o "złych" postaciach. Jednak w większości skupia się na motywach wyrzynania wiosek i palenia zamków, czyli raczej braku skrupułów albo o złych graczach w kontekście partaczenia odgrywania. Mnie natomiast zastanawia inny aspekt zagadnienia, mianowicie wielka popularność "evilicznych" postaci.
Dlaczego tak wielu graczy wprost wyje z rozkoszy na samą mysl, że może w dowolnym systemie rpg wcielić się w postać mrroczną, taką jak dark elfa, nekromantę, skrytobójcę, kultystę, czy członka Sabatu ?
Z uwagą czytam różne wypowiedzi i spostrzegłem, że wielu graczy czy MG mają w swych drużynach takie postaci - bez skrupułów, cwane i złe. To jakiś pożądany wzorzec charakterologiczny ? Nie bez znaczenia jest fakt, że podobne inklinacje spostrzegłem wśród początkujących graczy (nie zawsze młodych), którzy czasami dopiero zaczynają swoją zabawę w zabawy fabularne. Czy to ma jakiś związek ? A moze wiek gracza tez nie jest od rzeczy ? Czy gracz musi mieć skrzywiony światopogląd albo wzorzec zachować, aby pożądał postaci tego typu ? A może w podobnych postaciach, można uzewnętrznić te cechy, które w rzeczywistym świecie są tłumione ?
 
__________________
"A flame which never dies, but brightens with the passing of time."
Fistus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem