Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2022, 11:05   #37
Santorine
 
Santorine's Avatar
 
Reputacja: 1 Santorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputację
@Brilchan

Cytat:
Aha on cały czas siedzi na Reksiu to chyba dałoby jakieś bonus ? Goblin dogs mają Speed 40 feet jakby co.
Nawet siedząc na wierzchowcu musiałby poświęcić 3 akcje, żeby dobiec w okolicę płonącego karzełka. Więc w rundzie 1 nie jest w stanie zmieścić zaklęcia i ruchu na miejsce. Samo dotarcie do północnej części zajmie mu 80 ft - pamiętaj, że przedarcie się przez ławy to Trudny Teren, więc kosztuje o 5ft więcej za kratkę.

Cytat:
Tak jak patrzę na ten SRD to rzucenie cantrip kosztuje dwie akcje o ile dobrze rozumiem opis ? Bo dwa komponenty somatyczny i werbalny?
Akcje zaklęcia nie mają związku z jego komponentami. Bard i tak zastępuje komponenty graniem na swoim instrumencie.

Cytat:
Myślałem jeszcze o tym, żeby oznaczyć tego chochlika ognistego za pomocą tańczących świateł ale zdaje się że pomyliło mi się zaklęcie z ferie fire i tak się raczej nie da zrobić.

Czyli mam zmienić deklaracje, że całą tę turę w kierunku ognia ? Czy jedna akcja na ruch a dwie na gaszenie płomienia ?
W tym wypadku chyba najrozsądniej byłoby dołączyć się do reszty i odeskortować część mieszczan. W przeciwnym wypadku, na ten moment jesteś za daleko od ognia, żeby go gasić Więc albo 3 akcje na ruch, albo opcja ratowania tamtych. Oczywiście, jeśli chcesz
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!
Santorine jest offline