Wątek: Jedzenie mięsa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2022, 23:01   #11
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Ciekawie czytało się je nawet po latach.
Cytat:
Napisał Almena Zobacz post
Od czego to zależy? - Od tego jaką kto ma wyobraźnię. Czy twoi gracze zjedzą kogoś dla tzw. jaj czy z głodu czy z nudów, to już inny problem. Czy jest sens się rozwodzić nad tym? Wątpię.
Tak tylko pytałem o opinie i w sumie je wtedy od was otrzymałem. Zawsze interesowałem się światotworzeniem "od kuchni", a na ten temat nie widziałem zdania innych osób, bo nie jest to codzienna sprawa. Podobnie jak kwestia mycia zębów, czy w ogóle higieny w "fantasy"/"historycznych produkcjach" tak dobrze ujęta w "Goście, goście" - części pierwszej.

W "Planecie Małp" i w "Podziemiach planety małp" małpy postrzegają ludzi jako bezrozumne zwierzęta, a od tego już tylko krok do hodowania w celu konsumpcji. Czy dodanie tego elementu do tej historii wzmocniłoby finały obu części? Zresztą podobny manewr zastosowano w "Wehikule czasu", ale tam hodowcy i hodowani byli ludźmi stopniowo zamieniający się w coś całkiem innego. Obcego, choć w głównym czasie fabuły hodowani mieli wyglądać jak ludzi i ich czytelnik/widz miał żałować.

Jakby ktoś chciał coś jeszcze dodać do tematu to zapraszam.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem