Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2022, 21:50   #12
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aro Zobacz post
Nieco @Alex, nieco ogólnie w eter - jeśli żadna z podręcznikowych profesji Wam nie pasuje, nic nie stoi na przeszkodzie stworzyć swoją, lub wygrzebać jakąś autorską z Internetów. Ja ją sobie przejrzę, przeliczę i przyklepię lub zawetuję. Jestem otwarty na propozycje i pomysły.
Nie wiem, czy tak nie zrobię, bo po przejrzeniu profek ponownie stwierdziłam, że system rozwoju jest irytujący, niezwykle ograniczający i bardziej pasuje do tworzenia stacjonarnych, kliszowych NPC, niż typowych awanturników. W 4e jest to przynajmniej dużo lepiej rozwiązane. Np. nie ma kar do niewytrenowanych umiejek podstawowych i rozwój jest dużo swobodniejszy. Tutaj, żeby rzucać bez kar nożem trzeba specjalistycznego przeszkolenia (), które mało kto posiada, a umiejętności rozwija się nie przez praktykę, tylko zaliczanie profesji (do tego ułożonych w dość sztywne ścieżki). Na przykład życie może zmusić pazia do biegania po kanałach i bicia skavenów, ale i tak nie podniesie walki wręcz nawet o 1 pkt
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline