Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2022, 13:26   #152
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Lekcje
Stefan starał się nie unosić brwi na widok tych rewelacji, a przede wszystkim na czerwoną twarz Shieshki. Uznał, że nieco pomoże nauczycielce odzyskać twarz i rezon, a i nauczy dzieciaki czegoś sensownego:
- Raaaany... W Troy nie tylko odmówili równouprawnienia co doprowadzili do jeszcze gorszego zniewolenia jednej płci niż w Amertis lub Piastii? No faktycznie pani Shiesko, to wstyd- zaprzepaścili doprowadzenie do prawdziwego równouprawnienia na rzecz innej formy niewolnictwa. Bo i u nas sytuacja często pozostawia wiele do życzenia, ale to w Troy to jest jakby ktoś uznał, że nie tylko wyrównamy rachunki, ale jeszcze dopłacą z procentem. To nie jest sprawiedliwość.
Ale, od jak dawna trwa ten stan rzeczy w Troy? Była niedawno rewolucja, czy to pare stuleci porządku? Wie pani od tego zależy jak bardzo napiętą sytuację zastaniemy.


Wieczorek integracyjny
Stanisław podrapał się po nosie zanim oświadczył:
- Nie ma to być docenionym Heheh... No, ale skoro takie rzeczy się zdarzały jak psychofanka z różą... No panią Winry to martwi. Wiecie wiedziony na pokuszenie w końcu da się pokusić. Zwłaszcza jak nic nie mówicie, że wam to przeszkadza... Wisicie jej małe wyjaśnienie i zapewnienie, że jest jedna jedyna. Albo rozwód.
-I komunikacje jak człowiek człowiekowi, a nie do lali jakieś. -
burknął Stefan do Samuela i Akio- I oby facet powiedział zaraz coś sensownego, żebym nie musiał zeznawać na tym rozwodzie tak, że puszczą go w skarpetach

Wielkie królestwo Troy
- Może windy ograniczają pole manewru na wypadek, ale też ograniczają pole ucieczki do jednego wyjścia. - skwitował Stefan.
- Stef... Ekhm... A i upozorować wypadek, żeby nie było na nas i nie wybuchł skandal na tlke międzynarodowym... Wstyd przed Mustangiem jak wywołamy wojnę. - Stanisław postanowił odwlec plan zamachu stanu w Troy.
- Wyklepywać Akia mogę, ale niekoniecznie mi się uda przywrócić go do pierwotnego stanu. Nie znam się na tym modelu zbroi.
-W sumie panowie Elric skoro pan Alphonse był zbroją...
-A mistrzyni Winry uskarża się jakie z Elriców psuje, to oby wiedzieli jak naprawić żywą zbroję, zwłaszcza pan Edward.
- młodszy Nowicki zmierzył Stalowego zimnym wzrokiem- Ale przecież nie bez powodów jest częścią wyprawy, nie?
-Stefan, kiedy wyciągnąłeś ten klucz?
-A nie wiem... Z kieszeni... Tak jakoś uznałem, że się przyda...
-poklepał narzędzie parokrotnie jakby zapowiadał spuszczenie łomotu Elricowi.

Stanisław podrapał się po brodzie próbując sobie przypomnieć co jego brat pisał o naukach Rockbell o "idywidualnym traktowaniu klientów".
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 20-05-2022 o 13:31.
Guren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem