Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2022, 16:15   #1
Ranghar
 
Ranghar's Avatar
 
Reputacja: 1 Ranghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputację
[Horror] Dom Wdów


Witaj! Nazywam się Elżbieta Kracka i już nie żyję. Obserwowałam twoje poczynania od dłuższego czasu i muszę stwierdzić, że podoba mi się twój charakter. Wybrałam cię wraz z kilkoma innymi osobami na potencjalnego dziedzica mojego majątku i posiadłości - Domu Wdów. Posiadłość znajduje się niedaleko Oleśnicy w Polsce, posiada bogatą historię, jak i drogocenne artefakty, dzieła sztuki oraz sejf ze sztabkami złota. Wszystkiego wystarczy, aby rozwiązać twoje problemy oraz zapewnić długie i szczęśliwe życie. Jedynym warunkiem jaki stawiam do spełnienia jest spędzenie nocy w mojej posiadłości. Jeśli masz w sobie wystarczająco dużo odwagi pojaw się 28.05.2022 o 18:00 pod adres wskazanym na kopercie i doczekaj świtu wewnątrz posiadłości.

Z wyrazami szacunku
Elżbieta Kracka


Witam was w rekrutacji do przygody w klimatach horroru klasy B. Zamysłem sesji jest sprowadzenie od 3 do 6 graczy do nawiedzonego domu. Rozgrywka to fabularna wersja planszówki Betrayal at House on the Hill

Celem rozgrywki, będzie odkrywanie przez graczy pokoi w posiadłości. Do zwiedzenia będzie piwnica, parter, piętro i strych. To gracze nadają kształt posiadłości według kolejności odkrywa jej pokoi. Każdy odkryty pokój jest losowany przez MG, więc w ich rozmieszczeniu będzie brakowało sensu. Odkryty pokój może okazać się zwyczajny, zwiększający statystykę postaci, która go odkryła, posiadający tajemnicze wydarzenie, którego wynik zależy od statystyk postaci lub zawierające zwykły przedmiot albo potężniejszy przedmiot - omen. Każdy znaleziony omen przybliża graczy do nawiedzenia posiadłości przez złe moce. Im więcej takich przedmiotów tym łatwiejszy test do wykonania dla zła.

Cel rozgrywki zmienia się w momencie nawiedzenia posiadłości i uaktywnia się scenariusz zależny od znalezionego omenu w czasie nawiedzenia. W tym momencie jeden z graczy może zostać opętany lub zostać odkryty jako zła postać. Wtedy dobre postacie dostają od MG swoje zadnia, a zły/złe swój cel do realizacji, kto wykona je pierwszy wygrywa przygodę. Często jest to walka miedzy postaciami graczy lub ucieczka z domu.

Przygoda będzie trochę chaotyczna fabularnie, bo ja również nie wiem od początku co jest głównym złem, losowe pomieszczenia i losowe zdarzenia potrafią namieszać i pewne wątki fabularne czy prawa fizyki mogą zostać naruszone przez prawa rządzące grami planszowymi.

Mechanicznie rozgrywka jest prosta, postać posiada cztery statystyki, które podczas rozgrywki wzrastają lub maleją, gdy jedna zmaleje do zera to postać umiera. Wszelkie testy i walki między postaciami robi MG i w przygodzie podaje już fabularne konsekwencje.

Poszukiwani gracze, którzy ze spokojem przyjmą fakt, że postać nagle umarła bo weszła do losowo pechowego pokoju/pułapki lub ktoś z graczy ją zabił.

Przewidywana długość przygody to koło 20 stron na forum.

Wstępny termin wysyłki kart postaci to do końca piątku 27.05.2022 na PW.

Karta postaci:
Imię i Nazwisko:
Wiek:
Płeć:
Charakter: dobry lub neutralny
Rola: (Ksiądz, Profesor, Dziecko, Medium, Sportowiec, Lekarz itp. Rola wpłynie na lepsze posługiwanie się znalezionymi przedmiotami/wydarzeniami charakterystycznymi dla waszego zawodu.)
Wygląd i ubranie:
Historia postaci: (Nie za dużo, bo w trakcie przygody może się okazać, że jesteś kimś całkowicie innym/złym charakterem z tego domu)
Startowy ekwipunek: jeden przedmiot pokroju latarka, zapalniczka, komórka, scyzoryk, pisaki, szminka, lub inny drobiazg mieszczący się w kieszeni.

Statystyki - 1 punkt to jedna kość z wynikiem 0,1 lub 2 przy teście na daną statystykę. 3 punkty dają szansę na wynik od 0 do 6. Przeważnie wynik od 1 do 3 szkodzi postaci, a wynik od 4 do 6+ daje coś pozytywnego.

Przy walce twój wynik jest porównywany z wynikiem wroga. Przegrany otrzymuje wszystkie obrażenia wynikając z różnicy pomiędzy tymi wynikami, które zmieszają trwale statystyki.

Do dowolnego rozdania dodatkowe 3 punkty do już podanych niżej bazowych wartości.

Szybkość: 3 (ilość odkrytych już korytarzy i pokoi w domu przez które można przejść w ciągu tury, jeśli jest wartość 3 to 3 pokoje, testy przejścia przez niebezpieczny pokój, czasem zamiennik siły przy walce określonym przedmiotem)
Siła: 3 (używana do walki, testów siły)
Zdrowie psychiczne: 3 (używana przy nawiedzonych przedmiotach i paranormalnych wydarzeniach)
Wiedza: 3 (używana przy skomplikowanych przedmiotach i testach wiedzy)
 

Ostatnio edytowane przez Ranghar : 22-05-2022 o 16:23.
Ranghar jest offline