Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-05-2022, 14:27   #155
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Lekcje
-Ważniacy u władzy mają tendencję do przypominania i wypominania tradycji kiedy mają na to ochotę. Zwłaszcza jeśli mają z tego korzyści- takie tradycje umierają najtrudniej. skwitował Stefan. Potem zmarszczy brwi próbując przetrawić dwie istotne wartości- minimalizowanie szkód dla sojuszników, a odpłata z nawiązką krzywd jakie wyrządzono Nowickiemu (i sojusznikom). Nie miał pojęcia do jakiej kategorii zaliczyć Szkapę. Swoje racje przypomniała też potrzeba zyskania jak największych zysków. To zaważyło na szali, żeby zadać pytanie: - A czy któraś z księżniczek ma dzieci?

Nie żeby Stefan był donosicielem, o nie! Dlatego trzeba dokładnie zbadać sprawę zanim przekaże informację pani Rizie Hawkeye.

Wieczorek integracyjny
Stefan najpierw odwrócił się, żeby sprawdzić czy ktoś za nim stoi. Potem podłubał się w obu uszach chociaż brał dzisiaj prysznic. Zanim w końcu odezwał się z bardzo wysoko uniesioną brwią.
- To "proszę" to było do mnie. Na pewno? - dla pewności pogmerał jeszcze w uchu, a mniejsza czy wyglądało to grzecznie lub nie.
- Żeby nie było- ja mistrzynię Winry postrzegam czysto "platonowo."
-Chyba pla-platonicznie -
zauważył Stasiek.
- Jak zwać to zwać. Stawiam na sali wysoko, że jest moim mistrzem i ma imponujące umiejętności, załatwiła mi papiery i pokój. O dziwo jest dla mnie miła. Mało dla mnie istotne, że ma cyc... Ekhm... Jest kobietą.

Pan Garfield też ma niezłe umiejętności, wobec mnie grzeczny, a więc wziąłem sobie do serca jak powiedział, że powinna pani Winry decydować. Reszta otoczenia zaś nie powinna w tym pomagać ani przeszkadzać.

I tak w sumie to czego panie Edwardzie ode mnie oczekujecie? Zapomnienia, że jestem chciwym materialistą? W sumie, to zważywszy co dla mnie... Marudzenie i sprawianie kłopotów możemy zapomnieć skoro... No właśnie zapomnijmy o tej rozmowie, bo JA nic wam nie wiszę. W takim razie czego i jakiej ceny oczekujecie?


Zmierzył Stalowego od stóp do głów.
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh
Guren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem