Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2022, 19:36   #339
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
U mnie zajmuje slot przygotowanych czarów... Przy następnym awansie muszę się skonsultować z Tobą, żebyśmy się nie dublowali.
Według mnie, jeśli Argaen chce mieć w repertuarze czary crowd control, to raczej na niego bym scedowała tego typu zaklęcia (zwłaszcza te single target). Najlepiej jakby miał do tego metamagię Heightened Spell (albo na 4 lvlu wymienił nań jedną ze swoich obecnych), dzięki czemu mógłby z bardzo wysoką szansą na sukces rzucać potężne zaklęcia save-or-die/save-or-suck. One zmieniają wynik bitwy dużo bardziej niż jakiekolwiek magiczne obrażenia. Na przykład jeden udany 2 poziomowy hold person w silnego potwora/bossa oznacza dla każdego z nas 1-6 rund bicia automatycznych krytyków (które na zasadach ustalonych przez Umbree są jeszcze silniejsze) z advantage w cel, do tego wszystkie zaklęcia wymagające rzutu obronnego na zręczność/siłę zadają mu wtedy pełne obrażenia (bo test jest automatycznie oblewany).

A w obecnej sytuacji i zależnie od inicjatywy BG, oraz ustawienia potworów, to można by zrobić np. takie coś: web+shatter [ja rzucę]+burning hands (Argaen chyba to ma?). Przy odpowiednio pechowym dla goblinów ustawieniu to byłoby w zasadzie po walce.
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline