Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-06-2022, 19:20   #194
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Szanowni, przed chwilą wrzuciłem do wątku fabularnego post poprzedzający strzelanie, tutaj zaś chciałbym poruszyć kilka dodatkowych kwestii. Najpierw wspomniane wcześniej dodatkowe potrzaski - czy Grecie udało się pożyczyć od kogoś w karawanie jeszcze kilka pułapek czy też zdana jest jedynie na swoje trzy sztuki?
- Tak, myślę, że Inez i Petra zarządziły jakąś zbiórkę, składkę czy coś w ten deseń w tej materii no reszta karawany coś by dorzuciła od siebie. Poza tym jak ktoś umie to trochę linki czy drutu i też sam może zrobić takie sidła. Więc mogło być ich więcej ale powiedzmy, że łącznie niech będzie 10 sztuk na jakie aktualnie wilki mogą się złapać.



Cytat:
Drugie pytanie tyczy się samego strzelania - według informacji MG mamy trzy strzały, zanim wilki ujdą na bezpieczny dystans, ale czy w tę liczbę są już wliczone korzyści ze zdolności Błyskawiczne przeładowanie? Jeśli nie, to oczywiście nawet się nie łudzę szansą na podwojenie ilości strzałów, ale jeden czy nawet dwa dodatkowe przytuliłbym niczym krasnolud zwęglonego świstaka!
- Liczyłem standardowe strzelanie z łuku czyli domyślny odpowiednik 1 strzał na 1 Turę.

- Ale w obecnych warunkach myślę, że niezbyt jest do tego okazja. Domyślnie przy standardowym strzelaniu łucznik stoi na ziemi czy tam innej stabilnej powierzchni. Przy błyskawicznym przeładowaniu po prostu szybciej sięga po strzałę, napina łuk i mierzy do celu w porównaniu do standardowego łucznika. Ale do obsługi łuku potrzebne są dwie dłonie. Obecnie zapewne stoicie lub siedzicie na głęziach które dość mocno się bujają. Samymi sylwetkami też tak samo buja wiatr. Aby napiąć i strzelić z łuku na ten czas trzeba się puścić drzewa i właściwie stać na samych nogach zachowując balans na tym silnym wietrze i ruchomej gałęzi. Jeszcze szybsze przeładowanie i to tak strzała za strzałą skoro mowa o kilku strzałach pod rząd wszystkie te trudności zwielokrotnia. Ale jeśli mimo to ktoś chce spróbować to będziemy sprawdzać czy ktoś nie spadł z drzewa czy co. Dokładniej to każda tura strzelania na US będzie jeszcze test ZRĘ -10 na utrzymanie się na gałęzi. Porażka rzedu 11 - 30 to strata tury na szybkie łapanie się drzewa aby nie spaść. Porażka na 31+ tp upadek z drzewa. Także niech każdy spojrzy w swoje staty i sam zdecyduje




Cytat:
I jeszcze pytanie do współgraczy - kochani, dostaliśmy mnóstwo dodatkowego czasu na pisanie ze względu na ten poślizg z niesfornym laptopem, ale jak sądzicie, dalibyście radę dać odpisy w oryginalnym rytmie? (czyt. do jutra rana). Pytam, bo chociaż MG nic nie wspominał, to może istnieje przynajmniej minimalna szansa, że cierpiąc z nadmiaru wolnego czasu i nudy zdołałby rozliczyć tę rundę już jutro/pojutrze…
- Jakby był komplet postów powiedzmy do końca sb to jest szansa, że np. w niedzielę dałbym swój misiowy post. Ale nie popędzam. Zdaję sobie sprawę, że krótki czas po moim poście dlatego dałem do następnego pt. i jak ktoś chce bez problemu może napisać post i w następny pt więc bez preszyn
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline