Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2022, 17:56   #149
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Stajenna przybudówka dworku

Podejrzliwość i niechęć pachołków wydała się Olivii czymś zupełnie naturalnym, wszak to czarodziejka z Remer i jej druhowie byli obcymi w tym miejscu, w przeciwieństwie do barona, który żywił i chronił tych ludzi przez całe lata. Nie mogąc się na nich gniewać, nie zdołała się wszelako oprzeć wrażeniu przelotnego rozczarowania.

- Nie próbujcie ściągnąć na swe głowy mojego gniewu - rzuciła tonem złowróżbnego ostrzeżenia - Konie mają być naszykowane, dla mnie i mojej świty oraz strażnika dróg, który nam towarzyszy. Nieposłuszeństwo będzie się równać podniesieniu ręki na majestat cesarza.

Rzuciwszy raz jeszcze na prawo i lewo surowym spojrzeniem, panna Hochberg wychynęła z dziwnie przytulnego wnętrza stajni w siarczyście mroźną noc. Z jej ust natychmiast buchnęła chmurka gęstej pary.

- Pani, wyście byli pod drzwiami tej komnaty, gdzie bluźniercy odprawiają rytuał - powiedział sierżant Knappe łapiąc czarodziejkę palcami za rękaw stroju - Zaprowadzicie nas tam jak najszybciej?

Olivia milczała przez chwilę, przygryzając usta w zamyśleniu i wbijając wzrok we wstęgi magicznego światła splatające się wzajemnie na kopule wieżyczki pośrodku dachu.

I co teraz? Planujecie dodatkowe działania poboczne czy ruszanie do podziemi budowli?

 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline