Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-07-2022, 10:27   #20
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
odp. na niebiesko:

No dobra to obrazowo żeby było łatwiej:

Nie oglądałem Battlestar Galactica, ale koncepcję sesji mógłbym porównać z Blade Runnerem (Łowca Androidów). Ludzie są Miastem, cyloni Mafią, a uśpieni cyloni nie wiedzą, że są Mafią (Androidami). Czyli każdy cylon (mafioza) może też mieć każdą profesję tak? TAK Biorąc pod uwagę to, że nie można śledzić nikogo "nocą" to jedyną możliwością na znalezienie cylonów to badania genomów? Z umiejętności oczywistych i wprost, tak. Dochodzi do tego psychologiczna zagrywka jawnego użycia akcji ogólnodostępnej "badania na cylonizm" (bo który cylon się odważy jej użyć?) no i oczywiście personalne umiejętności gracza w analizowaniu postepowania innych graczy. Np. ocena tego jakie ustawy proponuje polityk, albo jakie ustawy podpisuje prezydent i w jakiej kolejności. Kogo wsadza do aresztu komandor i dlaczego? Można coś dodać rzecz jasna, bo sam czuję, że (zwłaszcza po zamianie umiejętności jawnych w skryte) to za mało. Z pomocą mogą przyjść nowe profesje, bo jest jeszcze na nie miejsce. Szpieg jakiś na przykład. Pytam żeby zrozumieć co ludzie mogą zrobić żeby ich namierzyć jeśli chodzi o mechanikę.

Czy badania na cylonizm są dobrowolne? Tak, chyba że zostanie wybrany nadzorca badań, wtedy on dodatkowo może przymusić jedną osobę na fazę do skorzystania z akcji ogólnodostępnej "badanie na cylonizm". Dochodzi jeszcze kwestia medyka, który do badań może pobrac próbkę genomu innej postaci bez jej zgody (ale to już sprawa medyka, by potem się z tego wybronić, bo naukowiec będzie wiedział kto oddał próbkę, a nie będzie wiedział od kogo została pobrana, zresztą naukowiec tez może być cylonem).Kiedy są wyniki? Gdy naukowiec skorzysta ze swojej akcji skrytej wybiera jedną próbkę genomu do zbadania. Pod koniec tej fazy skrytej otrzymuje informację od prowadzącego jaka to próbka - cylon, czy nie. Jak naukowiec zginie to cała zabawa w badania się kończy? jest jeszcze profesja obywatel z cechą awans (naukowiec) - on automatycznie zastąpi naukowca. Czy może awansuje na niego obywatel, a jeśli tak to kiedy i czy może być więcej niż jeden obywatel (i ogólnie to samo pytanie odnośnie reszty profesji). Tak, awansuje na niego obywatel z cechą awans (naukowiec). Ale chyba dałeś mi pomysł do przemyślenia czy nie warto zrobić tak, by było więcej możliwości zastąpienia naukowca obywatelami. Nie tylko jednym, bo co jak i ten zginie. Ale to przemyślę jeszcze, Czy naukowiec może być cylonem? Tak, i to jest piękne Czyli oddając próbkę do badań nie możemy już wykonać innej czynności? Nie w fazie jawnej. Mamy dostępna jedną akcję na fazę jawną i jedną (kolejną) na fazę skrytą. Co zrobić żeby uniknąć sytuacji, że wszyscy gracze jednocześnie oddają próbki i cała gra staje się jawna poza ewentualnym jednym podrobionym genomem? oddanie próbki przez wszystkich nic nie daje. Rozszerza tylko możliwości pod względem różnorodności próbek genomu dla naukowca. Naukowiec może przebadać w fazie skrytej tylko jedną z nich.Może ograniczenie np. badanie jednej próbki na turę? To już jest. Co z wynikami badań poprzedniego naukowca? Dobre pytanie. Możemy zrobić że przepadają, albo dziedziczy je zastępujący naukowca obywatel. Chciałbym usłyszec wasze zdanie. Osobiście skłaniam się ku tej drugiej opcji.

Trzeba stworzyć postać odpowiadającą tematyce gry? Nie ma kompromisów? Pytam np. czy Magda Gessler może lecieć w kosmos. Może. Może być wszak ocaleńcem z planety ziemia.Teoretycznie można podciągnąć większość postaci pod misję kosmiczną. Wszystkich obywateli planety ziemia oraz postacie fikcyjne autorskie oraz z popkultury takie jak Joseph Cooper, Mark Watney, czy Gaius Baltar.

Co jeśli ktoś ma zostać zesłany do aresztu a ktoś już tam jest?Nic, nie może być więcej jak 1 osoba w areszcie, wyjątek porucznik, co dodałem przy ostatniej aktualziacji. Bo piszesz, że osoba w areszcie może rozmawiać z innymi więźniami, ale że limit osób w areszcie to 1. To pewnie błąd? Tylko profesja porucznik ma cechę pozwalającą na wizytację w areszcie, a on nie liczy się do limitu zgodnie z poprzednią aktualizacją, ale tak był to błąd, ale tym razem byłem szybszy Czy odwiedzając osobę w areszcie podlegasz takim samym prawom? Możesz równocześnie odwiedzać kogoś w areszcie i pisać podczas fazy jawnej/skrytej? Tak, możesz pisać podczas fazy jawnej w wątku sesyjnym oraz w fazie skrytej w dokumencie cylonów, jeśli ejsteś cylonem, a wszyscy wiemy, że jesteś, więc daruj sobie te "/" . Czy można pobrać próbkę do badań od osoby w areszcie? Tak, ale zmienię opis, bo faktycznie było tam odwołanie do wątku sesyjengo Wydaje się to logiczne żeby ktoś taki chciał się oczyścić z podejrzeń.




Nie rozumiem końcówki. Co zostanie ujawnione Komandorowi w momencie rozpoczęcia gry? Jedna z jego umiejętności, którą zachowuję w tajemnicy dla dobra gry.Znaczy, że musi on wybrać jedną postać i sprawdzić jej profesję i cechę na samym początku? Ale czasem akcje skryte nie mogą być podejmowanie tylko podczas "nocy"?jak wyżej

Czy chętne osoby będą mogły opisać własną śmierć podczas gry? Zgódź się pewnie

Czy dopuszczalna jest gra w komentarzach? Jak zwykle, proszę tego nie robić, ale nie zabraniam, żeby ewentualne wtopy można było traktować jako podpuchy

Co z wymaganą aktywnością i innymi zasadami obowiązującymi w zwyczajowej Mafii? Będzie, ale to trochę niezależny temat

Czy jeśli ktoś zginie napiszesz, że był ukrytym cylonem?Napisze, że był cylonem bez rozróżniania ukryty czy nie. Czy przewidujesz zwiększenie liczby cylonów w odniesieniu do chętnych do gry? Przewiduję albo jednego, albo 2 ukrytych cylonów w zalezności od lcizby graczy Jaką optymalną liczbę graczy chciałbyś osiągnąć? Nie wiem. Dzięki sukcesji profesji, wydaje mi się ta gra wyjątkowo niezależną od ostatecznej liczby graczy, choć nie powinno ich byc zbyt mało z uwagi na rodzaj występujących akcji i współzależności między nimi.

O co w praktyce chodzi z ustawami? (patrz Prezydent - Polityk) Nie rozumiem pytania
Jeśli polityk stanie się prezydentem albo zginie to może powinien wyznaczyć inną osobę, która zastąpi go jako polityk? Ma to sens?Gdy zginie zastępuje go obywatel z cechą awans (polityk). Ogólna zasada zakłada, że jak ktoś zyska profesję, to ma profit z dwóch profesji (cyloni powinni dążyć do koncentracji władzy, ale przesada może ich też zgubić) Nie wiem jeszcze co zrobić z politykiem, który zostanie wybrany prezydentem, bo daje mu to monopol na ustawy, ale z drugiej strony wciąż może wykonywać tylko jedną akcję na fazę skrytą (po zmianie podpisywania ustawy z bycia akcją jawną na skrytą) To chyba się balansuje, więc niech tak zostanie. Czy jedna osoba może mieć więcej niż jedną profesję? (o widzę, że to dodałeś już). tak Rozumiem, że oczekujesz od graczy propozycji innych ustaw zmieniających gier i może dawać swoje propozycje? tak, podobnie zachęcam do rzucania pomysłami na profesjeBo są znaki zapytania.

Ochrona VIP, skąd wiadomo kto jest naukowcem dla polityka? Czy to działa tak, że po prostu udziela się tej ochrony w ciemno bo tylko prezydent jest profesją jawną? Tak i nie. Tak, ustawa nadaje danej profesji cechę ochrona, a nie wybranej postaci. Polityk może nie wiedzieć komu poprawia humor, podobnie prezydent podpisując to. Prezydent jednakże nie jest profesją jawną (fabularnie działa w ukryciu w obawie przed zabiciem przez cylonów). Tylko komandor jest profesją jawną, ale ma za to jedną niejawną akcję, o czym pisałem wcześniej w tych odpowiedziach. Prezydent może się poniekąd ujawnić korzystając z immunitetu, ale tez nie do końca jak się wczytasz bardzo ostrożnie w zasady.

Podmieniony genon to fajna sprawa imo i będzie tworzyć zabawne sytuacje. Można spróbować.

Czym jest cecha ochrona? Bo to chyba nie to samo co immunitet? Nie znalazłem informacji o tym. Faktycznie, nie opisałem. Jest to podwójne życie.

Może profesja typu medium, ale z technologicznego punktu widzenia? myslałem nad czymś w rodzaju przewodnika religijnego Pozwalająca przywrócić do życia na jedną wiadomość (jawna) lub standardowo komunikować się przez pw lub na czacie trupów? Widzę to jako ktoś kto sztucznie podtrzymuje życie na określony czas. Możnaby to fabularnie określić, jako sczytywanie zapisu mózgu. Można dać taką profkę. Można też dać taką akcję medykowi
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 02-07-2022 o 11:56.
Rewik jest offline