Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2022, 01:33   #206
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 16 - 2520.03.29; knt (6/8); przedpołudnie

- Oki to mój post jest :> Co do terminu na wrzucenie posta to do północy w pt 07.08. Czyli jest 6 dób na wrzucenie posta. Ktoś by wrzucił post w sb z rana to też nie stałoby się nic strasznego :>


Stan zdrowia:


Melissa Blitz 14/14; s.zdrowy (mod. 0)
Davandrel Zielony Liść 12/12; s.zdrowy (mod 0)
Greta Herschel 16/16; s.zdrowy (mod 0)



PZ

Budżet wspólny 36 PZ


- Melissa 80 PZ
- Davandrel 210 PZ
- Greta 210 PZ


PD


- Greta 10 PD za szybki post

- Greta 10 PD za rozpisanie zasadzki z punktu widzenia postaci

- Greta 10 PD za próbę posłania aluzji Laurze

- Greta 25 PD za dotarcie do Zelbed, ok 1/3 drogi do zamku

- Melissa 5 PD za wrzucenie posta

- Melissa 10 PD za rozpisanie zasadzki z punktu widzenia postaci

- Melissa 25 PD za dotarcie do Zelbed, ok 1/3 drogi do zamku

- Davandrell 5 PD za wrzucenie posta

- Davandrell 10 PD za rozpisanie zasadzki z punktu widzenia postaci

- Davandrell 10 PD za rozpisanie scenki ze swoimi pomocnikami

- Davandrell 25 PD za dotarcie do Zelbed, ok 1/3 drogi do zamku

---



Razem:


- Melissa 235 + 40 = 275 PD (pomocnicy: 155 PD)

- Davandrel 260 + 50 = 310 PD (pomocnicy: 155 PD)

- Greta 480 + 55 = 535 PD


---



- Oki, to w tej turze minęła prawie doba. Ostatnio był późny ranek wczoraj a obecnie jest późny ranek dzisiaj. W nocy było oberwanie chmury i ostro zlało całą okolicę, że rano nadal są tego wyraźne ślady. Ranek był ładny i słoneczny, pi x oko jak na foci z posta, później zaczęło się chmurzyć.


- Co do wczorajszych wydarzeń to po rozprawie z wilkami cała zasadzkowa grupa wróciła bez przeszkód do reszty karawany. A potem podróżowali wszyscy aż do zmroku. Pod koniec dnia było na tyle blisko do Zelbed, że szefowe zdecydowały się pociągnąć podróż nieco dłużej byle nocować właśnie w tej wiosce. Udało się więc o zmierzchu karawana dotarła do wioski.

- Wieczorem karawana się rozpakowywała i dzieliła pomiędzy obejścia. Nie wszyscy się zmieścili w jakichś chatach, kto się nie zmieścił to mógł nocować w stodole. Dla obu szefowych i paru osób (w tym BG jak chcą) jest do dyspozycji izby z łózkami. Pi x oko powiedzmy izby po 2, 3 i 4 łóżka aby się nie myliło. Jak ktoś z BG to możecie to jakoś rozparcelować między siebie. Alternatywą jest spanie na podłodze i sienniku w głównej izbie chaty albo w stodole. Więc jak kto woli.

- Ranek jest o tyle wygodny, że nie trzeba się zrywać do dalszej drogi z samego rana. Szefowe zarządziły dzień odpoczynku w wiosce. To ma być ostatnia wioska na drodze do Bastionu więc raczej ostatnia okazja na jako taką cywilizację. Po śniadaniu większość karawaniarzy robi pranie, kąpiele w balii, naprawia wozy i inny sprzęt generalnie taki w miarę luźny i porządkowo - remontowy dzień się zanosi.


- Co do plotek od lokalsów to udało się dowiedzieć:

- wilki też im dokuczają od jakiegoś czasu ale głównie za wioską
- w okolicy są górskie pantery > cenne futra
- w okolicy mają bazę jacyś rozbójnicy/dezertarzy


- Ponadto w południe Yvonne zamierza odprawić mszę w lokalnej kaplicy czyli na świeżym powietrzu. Petra duma gdzie ostatecznie się wybrać poza wioskę. Inez zamierza pozbierać zioła w okolicy.


- No i jak tak ładnie poszła nam ostatnio zabawa w "Co widzisz?" to jak ktoś chce to może poświatotworzyć co BG spotkał w wiosce. Byle nie kłóciło się to
z tym co już napisałem w moim poście. Jak jakieś pytania czy niepewności co by pasowało czy nie to piszcie czy tutaj czy na pw A jak nie to nie, nie ma sprawy, to taka raczej bonusowa zabawa a nie prikaz


- Co do dostrzeżenia aluzji Grety przez Laurę to miałem trochę zagwostkę jak to pokulać. Zwłaszcza, że może to być podobny schemat na jakieś przyszłe kulanie. W końcu uznałem, że potraktuję to jak test OGŁ + Przekonywania. I wynik będzie modyfikatorem dla testu INT drugiej strony. Test przeciwstawny niezbyt tu moim zdaniem pasuje bo to trochę jakby było się dla siebie konkurencją no a chodzi o jakieś tam przekazanie jakiejś informacji. I np. wyższa INT u adresata powinna pomagać a nie przeszkadzać w przekazaniu i zrozumieniu tej informacji. Koniec końców rzut wyszedł średni (1k100:55) a wynik to śr.porażka. Więc Laura nie zorientowała się, że poszła ku niej jakaś uwaga o podwójnym dnie. Mecha jest w excel z mechą: https://docs.google.com/spreadsheets...drQ/edit#gid=0


---


- I to na tą turę chyba tyle z mojej strony Jak coś nie jest ktoś pewny co do mojego czy swojego planowanego posta to dajcie znać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline