Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2022, 10:21   #13
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Brzmi fajnie. Od siebie dorzucałby, jeśli znasz, inspirację komiksem Watchmen – nie filmem czy serialem. Generalnie film jest bardzo dobry (serialu nie znam) ale nie jest ekranizacją. W filmie bohaterowie są cool, a w komiksie cała idea polega na tym, że są żałosnymi, małymi ludźmi którzy coś jeszcze próbują.
Co do kwestii mechaniki, mam wrażenie, że wszyscy za bardzo skupiają na postaciach o nadnaturalnej mocy. Do czego zmierzam? Czy w innym uniwersum Billy Butcher byłby nazywany superbohaterem (a raczej antybohaterem)? Oczywiście, tak samo jak Punisher czy Black Widow. Czy mają jakieś nadnaturalne moce? Nie. Mechanika oparta wyłącznie na mocach i statystykach sprawia, że takie postacie nie mają szans z supkami, a jak pokazuje estetyka serialu – mają.
Wydaje się mi, że w takim ujęciu można zaczerpnąć coś z mechaniki FATE. Może nie całą mchanikę, ale wziąć core z WoDa (swoją drogą wtedy chyba każdy supek ma siłę i wytrzymałościowy 5-6, pamiętajmy, że mecha WoDa nie kończy się na 5) i wykorzystać system przewag z FATE (albo tylko ograniczyć go dla słabszych superbohaterów i motali?).
Jak masz ochotę mogę trochę głębiej o mechanice pomyśleć i powertować.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem