Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2022, 12:00   #48
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Oczywiście, że Tag to powinno być kilka zgrabnych słów, które opisują hasłowo pewna sytuację, zjawiska lub moce.

Wypełnioną kartę Motywów wrzuciłem we wcześniejszym poście.

Jest tam przedstawiona postać reprezentująca Mit Salamandry, czyli mitycznego stwora z tego, co kojarzę z arabskich legend. Stwór został chyba trochę podrasowany, bo wydaje mi się, że ten oryginalny, to władał tylko ogniem W tej wersji z przykładowej karty włada wodą i ogniem. Taka zmiana mitu zapewne na zasadzie, że salamandrom odrastają kończyny. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale mniejsza z tym.

To, co nas interesuje, to Tagi Mocy dla Motywu Expression.
W karcie został mu nadany tytuł Nimbus of primordial plasma. Po polsku w wersji bardzo poetyckiej byłoby to coś w stylu "Miazmaty przedwiecznej plazmy"

Tagi opisujące moce dla tego Motywu, to:
- ogniste bicze eteru;
- plazmowa bariera;
- potężniejszy, gdy mokro;

Jako Tag Słabości, Salamander ma wpisane:
- słabszy, gdy sucho;

Z kolei Tajemnicą tego Motywu jest pytanie:
- Jak ogień i woda mogą być jednym?

Myślę, że trudność ogarnięcia Tagów wynika z tego, że jest to swego rodzaju nowość jeżeli chodzi o mechanikę. Trochę w sumie to podobne do Aspektów i Atutów znanych z uniwersalnej mechaniki FATE.
Tagi na papierze wyglądają na naprawdę sprawny mechanizm i ponoć się sprawdzają.

Jest to jeden z podstawowych elementów mechanicznych tego systemu.
Tagi, jak wspominałem nie tylko dotyczą Mocy i Umiejętności postaci. Są też Tagi opisujące jej stan fizyczny, czy psychiczny. Zatem postać może otrzymać w czasie walki Tag Zamroczony na amen, albo Obfite krwawienie. Tagi dotyczą też NPC-ów i miejsc w których rozgrywać się będzie akcja danej sceny.
Tagi wpływają na to, czy daną czynność jest postaci wykonać łatwiej lub trudniej. Od nich zależą modyfikatory do rzutów, ale to omówimy kiedy indziej.
 
Nuada jest offline