Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-07-2022, 19:37   #4
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Omówię, to kolejno
Motyw - Expression
Szeroki Tag jest jasny i nie wymaga żadnego uzupełnienia.
Dwa pozostałe są moim zdaniem troszkę za szerokie i chciałbym, abyś je troszkę doprecyzował.
Jako drugi Tag masz wpisane "wpływanie na decyzje innych"
I ogólnie gra, ale jak Henry to robi? Jakiś fałszywy wewnętrzny głos, łamanie wolnej woli, tortury psychiczne, łagodne podszepty. Z tą mocą możesz to robić na różne sposoby, więc...

Trzeci Tag, wydaje się z lekka podobny, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczególe.
Zatem, jak Henry zmusza innych do zmiany poglądów. Przy czym przyjmuję, że pogląd, to jest coś bardziej stałego niż chwilowa decyzja.

W przypadku Tagów dotyczących Ważnej Relacji, to odnoszę wrażenie, że to co wpisałeś może w niewielkim stopniu przekuwać się na użyteczność w grze. Chyba, że masz już jakieś pomysły, to spoko.
Jeśli jednak miałby coś podpowiadać, to zmieniłbym główny Tag i dał "Perfekcjonizm w działaniu" i pomyślał nad uszczegółowieniem dwóch pozostałych Tagów.

Motyw Treningu
Szeroki Tag jest jak najbardziej w porządku i tutaj nie mam uwag.
W przypadku "Znajdowania ukrytych rozwiązań" to pomyśl o jakiś konkretnej sytuacji. Na przykład taki Tag - "łamacz szyfrów" albo "Tropiciel spisków" Coś w ten deseń.
Podobnie sytuacja ma się z trzecim Tagiem "Niekonwencjonalność" Daj jakieś tło sytuacyjne dla tego Taga, doprecyzuj czego dotyczy ta niekonwencjonalność.

I ostatni Motyw -czyli Adaptation
Sytuacja niemal identyczna, jak w poprzednim Motywie. Szeroki Tag - "Podstępność" jest ok. Zmieniłbym go tylko może na bardziej poetycki, czyli na przykład "Przebiegły lis" ale to tylko moja fanaberia, więc nie traktuj tego jako nakaz
Dwa pozostałem Tagi należałby uszczegółowić. Rozumiem, że "Zakłamanie" dotyczy tego, że Henry jest zdolnym kłamcą i umie oszukiwać ludzi. Jeśli tak, to Tag może brzmieć "kłamca doskonały" albo "naciągacz naiwny"
Zakładam też, że "Bezwzględność" dotyczy metod jakie stosuje Henry. Przydałoby się jednak doprecyzować o jaką sytuację chodzi, czy jest to na przykład Tag "Bezwzględny manipulant" , czy bardziej "Brutalny śledczy"?

____
GreK odpowiedź dotyczyła obu pytań.
Nie wiem, co prawda jak brzmi Tag i jaką dokładnie zdolność chcesz opisać, ale możesz przyjąć, że jest to w zakresie możliwości twojej postaci. Powiem więcej, jak zobaczę Tagi twojej postaci.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 12-07-2022 o 19:42.
Nuada jest offline