Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2022, 18:21   #13
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Na początku odniosę się do słów powyżej.
Pliman jak już parokrotnie wspomniałem, to są tylko moje sugestie. To jest twoja postać, więc możesz spokojnie pozostać przy pierwotnych Tagach i je całkowicie olać. Ja się nie obrażę.
Zobaczymy, jak się będą one sprawdzać w czasie gry i ewentualnie będziemy je dopracowywać lub zmieniać. To żaden problem. To ty masz być zadowolony ze swojej postaci i tyle.

GreK uwagi i pytania zamieściłem w udostępnionym dokumencie.

Fala?
Czekam na jakieś info z twoje strony. Jak masz jakieś trudności z uzupełnieniem Tagów, to daj znać. Z chęcią pomogę.

____
Teraz przechodząc do rzeczy.
Mam w tej chwili już trzy kompletne karty, więc możemy powoli przejść do scalania was w jedną ekipę.
Warto poświęcić chwilę czasu, gdyż podobnie jak w przypadku poszczególnych postaci, cała drużyna też ma swoje Motywy i Tagi Mocy. Do tego dochodzi wstępne dogranie waszych relacji i dzięki temu łatwiej będzie się nam wszystkim grało.

Według założeń systemu zaczynacie grę już jako działająca razem ekipa. Nie musi to być długi czas, ale na pewno wystarczający abyście się w miarę dobrze poznali i by wyklarował się wasz wspólny cel.
Nie musicie się ze sobą we wszystkim zgadzać i być jednomyślni na każdy temat. Nawet tarcia pomiędzy postaciami są akceptowalne, o ile oczywiście dodają kolorytu, a nie powodują wielkie antagonizmu między wami. Z racji, że się nie graliśmy nigdy razem, to nie dopuszczam możliwości konfliktowania się. To jedna z niewielu żelaznych reguł w tej sesji.

Część relacji już omówiliśmy. Teraz trzeba to tylko nakreślić mocniejszą kreską i uzupełnić o szczegóły..

Od strony nazwijmy to technicznej wygląda to następująco:


Koncept, pytania pomocnicze
Jaki jest wasz wspólny cel?
Kto lub co was połączyło?
Dlaczego współpracujemy?
Co każdy z członków ekipy wnosi do wspólnej sprawy?
Gdzie mamy bazę?
Jakie zasoby mamy do dyspozycji?

Tagi Mocy - pytania
A - Jak pomagacie sobie nawzajem?
B - Gdzie pracujecie, spotykacie się, odpoczywacie lub przygotowujecie się do akcji?
C - Co nauczyliście się robić dobrze razem?
D - Kto przewodzi, wspiera lub pomaga w waszych działaniach?
E - Jak się przemieszczacie?
F - W jakich sytuacjach lub środowisku czujecie się najlepiej?
G - Jakie macie specjalne źródło informacji?
H - Jaką reputację lub nazwę sobie wyrobiliście?
I - Jaką taktykę lub postawę przyjmujecie w podejmowanych przez was zadaniach?
J - Jakie specjalne wyposażenie, zasoby lub moc jest do waszej wspólnej dyspozycji?

Tag Słabości - pytania
A - Jaką macie wadę lub czego wam brakuje, gdy działacie razem?
B - W jakich sytuacjach wpadacie w kłopoty?
C - Kogo lub czego wszyscy się boicie?
D - W jakich miejscach lub sytuacjach kiepsko sobie radzicie?
Tajemnica lub Tożsamość
Przykłady:
- Paramilitarni najemnicy - “Zróbmy to? Zgarnijmy hajs! Nie zadawajmy pytań!” Tożsamość
- Nastoletni detektywi - “Jakie mroczne siły działają w naszej szkole i dlaczego?” Tajemnica
- Greccy bogowie - “To my albo Tytani” Tożsamość
- Coś z czym wszyscy się zgadzają lub coś czego nigdy nie wolno im zrobić - Tożsamość
- Pytanie na które wszyscy szukają odpowiedzi - Tajemnica
- Wspólny kodeks lub światopogląd - Tożsamość
- Zagadka, która jest kluczem w wspólnego przeznaczenia - Tajemnica

Nazwa/Tytuł
Jak w przypadku nazw Motywów postaci, rodzaj ozdobnika, nic ni wnoszącego pod względem mechanicznym.

Jeszcze jest coś takiego jak Crew Relationships, ale na razie to odłożymy na bok.



___
Mój pomysł na waszą ekipę jest taki, że wasza pierwsza wspólna sprawa, to zaginięcie Molly Petit.
Jako członkowie jednej społeczności, zaangażowaliście się w poszukiwania zaginionej, a jak się szybko okazało porwanej dziewczynki.
Aksel, postać Deszatiego, zaczęła akcję z plakatami i postacie każdego z was odpowiedziały na to wezwanie. Pierwsze spotkanie miało miejsce w wypożyczalni kaset VHS, prowadzonej przez Ayo i Raula Hernandeza, byłego lucharoda, znanego pod pseudonimem “Santo Huracan”

Zakładam, że szybko odkryliście że każdy z was jest rifterem. To jak to przebiegało i co ewentualnie z tego wyszło zostawiam już wam.

Rozpoczęliście poszukiwania, które szybko przerodziły się w śledztwo, bo jak się okazało Molly nie zaginęła, tylko została porwana.
I teraz pytanie do was, czy chcecie rozegrać sprawę Molly Petit, jako taką mini grę Taki plan miałem na początku. Czy tylko chcecie poznać finał tych zdarzeń bez możliwości interakcji i na tej podstawie wyciągać ewentualne wnioski na temat waszej ekipy i jej wspólnych cech i motywów.

Ogólnie widzę, to tak, że po sprawie Molly lokalna społeczność zaczęła postrzegać was, jako takiego sąsiedzkiego dobrego ducha. Takiego pomocnego, a jednocześnie ochronnego, do którego można się zwrócić z prośbą, pytaniem lub nawet zadaniem.
To czy w jakikolwiek sposób to sformalizujecie i przyjmiemy, że takich wspólnych zadań było więcej, czy też założymy, że przygoda “Złoto głupców” będzie waszym drugim wspólnym zadaniem zależy od was.

Czekam na wasze sugestie, pomysły, wizje i oczywiście pytania.

____
Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wrzucę materiały opisujące nasze Miasto i krótką zajawkę sesyjną.
Podręcznik nie przewiduje nazywania go, ale na użytek tej sesji ochrzciłem nasze Miasto.
San Perdido - czyli w wolnym tłumaczeniu Miasto Zagubiony Świętych.
 
Nuada jest offline