Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2022, 21:34   #46
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Spoko, stąd pytania bo np. w podręczniku Camy na którym bazujesz są Banu Haqim a na liście klanów do wyboru ich nie ma. Wszystko co napisałem jest z V5, dobra zmykam robić Gangrela i już nie spamuję, co złego to nie ja
- No fakt. Banu są wymienieni jako członkowie Camarilli. Dość nowy członek. I dość egzotyczny bo koncentruje się na Bliskim Wschodzie. I nie ma go wspomnianego w podręczniku podstawowym. I jak sobie wymyśliłem sesję na zachodzie Europy to raczej taki egzotyczny klan nie jest tu głównym rozgywającym. Przynajmniej nie w tej sesji. Dlatego go nie uwzględniłem. Ale per se masz racę, Banu są wymienieni jako członek Camarilli w dodatku o niej.

- I powtarzam po raz kolejny. To jest temat z rekrutą do konkretnej sesji - paryskich wampirzych świeżaków jacy ruszają na misję od księcia i jego dworu. A nie wałkowanie detali wampirzego uniwersum. Brill wrzucił gdzieś tam wcześniej link do dyskusji na temat 5-tej edycji wampira. Tam można sobie bez skrępowania dyskutować na ten temat. A tutaj bym prosił skoncentrować się na projektowaniu KP jeśli ktoś rozważa start w tej sesji. A w niej zoom jest skierowany na loklalną, paryską scenę. A ona ma takie ramy jak to opisane przeze mnie w ściądze doc.



Cytat:
- i popraw mnie jeśli się mylę - kimś takim jest Aisha Czarna Wilczyca, ale nie każdy Gangrel w domenie, relacje z każdym ustala bardziej relacja indywidualna i klanowa osobnika w domenie księcia niż zależność wobec Primogena, tym bardziej że oficjalnie to żaden Primogen skoro klan oficjalnie zerwał pakt i zarówno jej jak i "Primogena Pariasów" pewnie żaden Ventrue w mieście nie traktuje poważnie
- Przekleję coś z mojej ściągi:


Cytat:
Rada starszych zrzeszająca przywódców i liderów poszczególnych paryskich klanów wampirów. Stanowi organ doradczy dla księcia i coś w rodzaju senatu. Każdy z primogenów jest uważany za szefa swojego klanu i jego bezpośredniego przedstawiciela w koterii.
- Czyli na samym szczycie każdego paryskiego klanu jest primogen. I on czy ona jest szefem tego klanu. Z jednej strony ma nad nim władzę i wszyscy pomniejsi szefowie i zwykli członkowie podpadają pod swojego primogena. A ten primogen reprezentuje interesy swojego klanu w radzie i przed księciem i ogólnie na dworze. Więc jak ktoś robi np. Gangrela to najpierw nad kimś takim jest jego czy jej Maula z Gangreli a potem różnie ale w klanie jest na szczycie hierarchii primogen Gangreli. A nad primogenem jest książę, zwierzchnik wszystkich klanów. I podobnie z innymi klanami.

- Zaś Aisha została primogenem już za nowego księcia. Czyli już jakiś czas po tym jak większość Gengreli odeszła od Camarilli. Nie jest to raczej z tym związane bo to już wszyscy paryscy Gangrele i Brujah to jakiś czas działają po tym rozłamie. A Wilczyca został primogenem po tym jak jej poprzednik zginął z ręki nowego księcia. I zwolniło się stanowisko. Też raczej nie jest to związane z rozłamem jaki miał miejsce znacznie wcześniej. I coś mi świta, że świeżaki z jakiegokolwiek klanu to już byliby spokrewnieni po tym rozłamie. Więc najprawdopodobniej przez te wampiry jakie zostały w Camarilli. Więc dla nich to byłaby sytuacja wyjściowa jaką zastali od początku swojego spokrewnienia.

- Oczywiście indywidualnie ktoś może się próbować wyrwać z tego obowiązującego schematu. No ale to właśnie będzie wyglądało jak łamanie schematu a nie norma. Bo norma jest jw.

- A paryskie Gangrele to pod względem liczebności i pozycji obecnie jeden ze słabszych klanów. Podobnie jak Brujah, z powodu tego masowego przejścia ich klanów do Anarchistów. Zostali nieliczni więc de facto osłabiło ich to bardzo mocno na tle pozostałych klanów. I klan Dzikusów zwykle trzyma się na obrzeżach miasta, w pobliżu lasów albo chociaż parków gdzie Aisha wywalczyła im u księcia Davouta monopol na polowanie.

- Alternatywą byłoby w ogóle skasowanie grywalności tych dwóch klanów. Skoro wedle podręcznika zdecydowana większość opuściła Carmarillę. Ale uznałem, że są to ciekawe klany i fajnie by było jakby w jakiś sposób zaistniały w sesji.



Cytat:
Paryska Wieża (:P) Cammów może być szczególna i postępowa i przyjęła do rady cienkokrwistych dając im równe prawa i przedstawicieli w radzie to nawet pasuje do Francji która odrzucałaby przesądny o nadchodzącej apokalipsie wampirów i pogromach "cieńkuszy"

- Właściwie to sprawka nowego księcia. Poprzedni był większym tradycjonalistą



Cytat:
Dzięki za życzenia
Jasne ja lubię odgrywać dzieciaki z chęcią to ogarnę co do probierzy to chciałem żeby miał jeszcze ex żonę i synową w polsce na śląsku ale upozorowałby swoją śmierć i udawał że przesyła im pieniądze z funduszu powierniczego którego założył przed śmiercią i śledziłby co się z nimi dzieje za pomocą internetu itp płacąc innym nosferatu za informacje ale według mechaniki probierze mają być kłoptem dla postaci więc może synowa przeprowadziłaby się do Brukseli razem ze starzejącą się eks żoną postaci ? Żeby nie było mu zał łatwo ?
- Jak jesteś w stanie ogranąć takie coś na sesji jako tło postaci to szpoko, może być. Ale tło. Chciałbym na sesji grywalne postacie gotowe zająć się tą sprawą zleconą przez Aurorę. I jak wytrwają to następną
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline