Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2022, 02:33   #54
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
T 14 - 1998.01.30 pt, zmierzch

- Oki, to mój urlopowy post jest :> Rzadziej mam okazję pisać na tym urlopie. To termin też taki weekendowy bo do końca pn 08.01. We wt 2-go mam lot powrotny a weekend i pn pewnie i tak nie będę pisaty za bardzo.


Stan zdrowia:


Barabasz "Buck" Kazinski - 10/10; s.zdrowy (0)
- Mi Na Wen - 10/10; s.zdrowy (0)


Budżet AIM:

stan wyjściowy: 117 600 $

+ 100 $ za terminowy post
+ 3 000 $ za pierwszy grupowy kontakt najemników i partyzantów
+ 3 000 $ za zorganizowanie i przeprowadzenie pierwszego obozu zapoznawczego


stan końcowy: 123 700 $

20x 200 l beczek ropy (Grenada)


---



- Oki to w mojej turze minęło ok 3 dni. Od poranku w środę do wieczoru w pt. Przez ten czas udało się przeprowadzić obóz zapoznawczy w terenie.


- Co do najemników na rancho do końca piątku:

- Buck (USA) (mat.wybuchowe; + FA MAS G2)
- Mi Wen (Japonia) (br.snajperska; leczenie; + SWU)
- 01 Tercio (Hiszpania) (grenadier; op: ppk; LA 85)
- 03 Frog (Wlk.Brytania) (nurek; op: kutry; + FN FNC Carbine)
- Sara (Bośnia) (leczenie; pułapki; + Beretta M 12)
- Blanco (Chile) (namiar; op: moździerz; + HK G3A4)
- Kay (Panama) (K9; skradanie; + Skorpion vz. 68 9 Para)
- Storm (Nepal) (mat.wybuchowe; skradanie; + HK MP 5SD3)
- Carabinieri (Włochy) (przesłuchanie; technik kryminalny; + HK MP 5A3)
- Ikebana (Japonia) (elektronika; op: łączność; + FB 89 Onyks)
- Wuj Sam (USA) (budowlanka; op: ciężki sprzęt budowlany; + HK MP 5/10)
- Tweety (Szwajcaria) (doliniarz; włamywacza; MAT-49 9 Para)
- Jumper (USA) (kawaleria powietrzna; surwiwal; + HK G53)
- Jojo (Kolumbia) (obezwładnienie; skradanie; + HK MP 5SD2)
- DD (Kanada) (br.snajperska; skradanie; + Remington M 7400)
- Arab (Rosja) (op: zmech; szkolenie; + AK 74)
- Newman (USA) (kierowca; mat.wybuchowe; + Colt 635 SMG)
- Cossac (Ukraina) (br.ciężka; okop; + PKM)
- Legionista (Holandia) (półświatek; spadochroniarz; + FA MAS F1)


- W sb wieczorem powinien dotrzeć Alpen (Austria) (op.wspinaczka; surwiwal)



---



Cytat:
Pozwoliłem sobie opisać trochę efekciarskie wejście Bucka i ekipy.
- Szpoko Pozwoliłem sobie to uwzględnić w swoim poście razem z planszą, pogodą i resztą BN-ów



- Co do szkolenia i rekrutów to wyszło jak widać w poście. Się wysyła ochotniczą średnią uliczną to raczej wyjdzie w wynikach średnia uliczna. No wiadomo, będą pojedyncze wyniki powyżej i poniżej tej średniej ale globalnie to niewiele zmienia.

- Z rozmów podczas obozu wynika, że to raczej taka pośpieszna zbiórka z organizacji aby wysłać ochotników spełniających kryteria na ten obóz. To też taki papierek lakmusowy dla cantanowców jak się zachowają najemnicy.

- Z mechy to to są postacie za ok 60 - 70 pkt. Ten niższy próg to średnia statów na ok 5, wyższy to na ok 6. No wiadomo, można z tego suwakować poniżej i powyżej tych średnich.

- Zwykle tacy rekruci mają po jednej umiejętności profesyjnej albo żadnej. Ale można dzięki temu zyskać slot do szkolenia czegoś. Bardziej zaawansowani mają już jeden lub oba sloty profesyjne zajęte (np. ci wymienieni z imienia).

- Raczej mają niski skill do strzelania (Zasięg max 3). Po prostu większość z nich nie miała styczności z bronią palną.



---



Szkolenie


- Kiepski ze mnie ekonomista więc na razie to taki szkic. Jak coś nie będzie się sprawdzać to najwyżej się to zmieni. Dla mnie to taki kompromis między realnością a grywalnością. I tak pomyślany głównie o szkoleniu milicji przez najemników AIM.



Ums zwykłe (1-9 atrybutów + 2 walki)

0-3 = 1 tydzień (szkolony ums o 1)
4-6 = 2 tygodnie (szkolony ums o 1)
7-9 = 3 tygodnie (szkolony ums o 1)


Czyli ums z 2 na 3 to 1 tyg szkolenia; a z 5 na 6 to 2 tyg szkolenia.


Umsy profesyjne

o 1 pkt = 4 tyg + specowy sprzęt (np. ckm dla szkolonych ckm-istów)


---



- 1 nauczyciel może szkolić max 20 uczniów na raz w umsach zwykłych i do 10 w umsach profesyjnych.

- Nauczyciel może doszkolić w danym umsie max do poziomu -1 niż sam ma w danym umsie (czyli jak ma ums na 8 to max może doszkolić do 7)

- Podczas szkolenia nauczyciel i uczniowie są niejako przypisani do siebie i nie mogą brać udział w innych akcjach. Szkolenie zajmuje większość dnia więc niezbyt jest czas i siły aby zajmować się czymś jeszcze.

- Koszt (ammo, paliwo, smary, pojazdy, broń, pomieszczenia, teren, zabezpieczenie, wyzywienie, socjal itd.) szkolenia to 1 tydzień szkolenia = 5 000 $ za jeden kurs (grupę nauczyciel + uczniowie)


---



- W tej turze bym chciał wiedzieć czy najemnicy coś postanawiają na piątkowej naradzie. I jak najemnicy zamierzają rozmawiać z Cantano jak ten przyjedzie w sobotę w południe.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline